Czas czytania: < 1 minute

Dłonie są wizytówką każdej kobiety. Wraz z upływem czasu pojawiają się na nich pierwsze zmarszczki i brązowe plamy. Trudno zatrzymać czas szczególnie na tej części naszego ciała, ponieważ dłonie wciąż narażone są na takie czynniki jak twarda woda, niekorzystne warunki atmosferyczne, detergenty. Jak zatem dbać o nie, aby zachować ich młodość?

Starzenie się skóry dłoni u kobiet występuje znacznie szybciej niż w przypadku mężczyzn. O dłonie należy dbać możliwie jak najwcześniej, przed pojawieniem się na nich pierwszych zmarszczek. Główną zasadą jest stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych, które nie tylko solidnie nawilżą nasze dłonie, ale także zadbają o uelastycznienie skóry naszych dłoni. Dobrze jest raz na tydzień nakładać na dłonie grubą warstwę kremu odżywczego i założyć bawełniane rękawiczki, by składniki kosmetyku lepiej wniknęły w skórę.

W gabinetach mamy dostępny szereg zabiegów na dłonie, m.in na bazie kwasu hialuronowego, dzięki czemu nasze dłonie będą wygładzone a ich skóra sprężysta.

Co powinny zawierać dobre kremy do rąk?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę aby w składzie występowały witamina A i E. Witaminy te odpowiadają za opóźnienie procesu starzenia się skóry. Krem także powinien zawierać składniki wiążące wodę w naskórku np. glicerynę. Produkty przeciwzmarszczkowe powinny zawierać koenzym Q10 czy też kwas hialuronowy.

hands-1315634Alergicy powinni zwracać uwagę na to czy krem nie zawiera szkodliwych barwników i konserwantów, które mogą powodować uczulenia i podrażniać skórę dłoni.