Czas czytania: < 1 minute

Jogurty nie tylko ułatwiają syntezę witamin ale także wspomagają układ odpornościowy i ułatwiają wchłanianie żelaza. Mają niewielką ilość laktozy przez co osoby z jej nietolerancją mogą śmiało po nie sięgać. To tylko niektóre z ich zalet, sprawdźcie co kryją te pyszne napoje.

Maślanka zawiera duże ilości lecytyny, która odpowiedzialna jest za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Zawarty w niej kwas mlekowy wzmaga wydzielanie soków żołądkowych tym samym regulując pracę jelit.

Co łączy maślankę, jogurty i kefiry? duża zawartość łatwo przyswajalnego białka oraz wapnia. Te napoje mleczne odbudowują także florę bakteryjną po terapii antybiotykowej i są sprzymierzeńcami szczupłej sylwetki.

yogurt-1235353_1280

Dla promiennej cery

Regularne spożywanie maślanki i używanie jej jako maseczki świetnie wpływa na cerę, wygładza ją i ujędrnia, ma także działanie rozjaśniające. Świeżą maślankę wymieszaj z sokiem z cytryny, nałóż na twarz na 10 minut po czym dokładnie zmyj.

Kefir jest bogaty natomiast w 30 różnych mikroorganizmów m.in w Lactobacillus kefiri, walczą one z wszelkimi infekcjami i bakteriami. Probiotyki zawarte w tych napojach mlecznych są uważane za bardzo skuteczną metodę przeciwnowotworową.