Czas czytania: < 1 minute

Ostropest plamisty jest środkiem jednym z najlepszych w przypadku odtruwania wątroby oraz całego organizmu. Roślina ta wykazuje bardzo sile działanie hepatoprotekcyjne, czyli lecznicze w przypadku chorób wątroby. Zawiera sylimarynę, czyli grupę związków zaliczanych do flawonoidów.

Ostropest plamisty stosuje się w przypadku chorób wątroby wywołanych alkoholizmem, zapalaniu wirusowym wątroby typu A,B i C oraz łagodzi skutki uboczne chemioterapii. Pomaga w walce z zatruciami grzybami ,obniża cholesterol, zalecany jest podczas długotrwałej antybiotykoterapii lub chorym na cukrzycę. Ziarna ostropestu regularnie spożywane wykazują również pozytywne działanie na funkcjonowanie naszego mózgu zapobiegając degeneracyjnym zmianom. Najnowsze badania dowodzą, że ostropest plamisty może być jedną z najbardziej skutecznych metod zapobiegania oraz zwalczania nowotworów. Posiada właściwości przeciwzapalne, może spowolnić a nawet zahamować powstawanie guzów w organizmie.

Olej z ostropestu bardzo dobrze regeneruje oraz nawilża skórę. Możemy również stosować go od wewnątrz, zawiera duże ilości witaminy E, która działa odmładzająco.

Jaki i gdzie kupować ostropest plamisty?

Dostępny jest w całych ziarenkach, zmielony, w postaci tabletek oraz oleju. Tak naprawdę nie ma znaczenia w jakiej postaci go spożywamy, zarówno ziarenka, zmielony lub w postaci oleju zapewni nam korzyści dla urody i zdrowia. Możemy kupić go w aptece, sklepach zielarskich a także ze zdrową żywnością. Jego koszt nie jest wysoki 200 g możemy kupić już w granicach 6 zł. Doskonale smakuje jako dodatek do dań np. zupy, owsianki lub chleba.