Czas czytania: < 1 minute

Masaż w pielęgnacji skóry powinien zajmować takie samo miejsce jak inne kosmetyki pielęgnacyjne. Regularny masaż ciała w domu nie tylko sprzyja kondycji skóry (rozświetla, poprawia koloryt), ale również napina i wygładza skórę, dodatkowo pobudza krążenie, dzięki czemu jest doskonałą bronią na cellulit.

Zabieg masażu nie musi być długi, ważne, żeby był on regularny, wystarczy już 10 minut dziennie, by poprawić wygląd skóry. Masaż możemy wykonać pod prysznicem z użyciem twardej gąbki o nierównej powierzchni. Materiał będzie pobudzał naskórek już podczas mycia. Oczywiście możemy także wykonywać masaż rękoma bądź przy użyciu specjalnego masażera.

Zawsze pamiętajmy, aby masaż był wykonywany od dołu do strony pachwin, w przypadku masażu brzucha, mysi być on wykonywany zgodnie z kierunkiem jelit, od lewej do prawej strony. Najlepiej wykonywać masaż zaraz po kąpieli bądź w jej trakcie, wtedy gdy skóra jest rozgrzana. Aby bardziej wzmocnić efekt masażu, możemy użyć balsamu bądź kremu antycellulitowego.

Masaż za pomocą specjalnej szczotki bądź masażera wykonuj okrężnymi ruchami w kierunku serca.