Czas czytania: < 1 minute

1.Jedz śniadania

Śniadanie zapewni Ci dawkę energii już od rana, pobudzi metabolizm do pracy oraz zapobiegnie występowaniu tzw. wilczego głodu. Dodatkowo szklanka wody z cytryna wypita przed śniadaniem pomoże oczyścić się organizmowi z toksyn oraz zapewni dodatkowe źródło witaminy C.

2.Spożywaj posiłki w regularnych odstępach czasu

To sprawi ,że poziom cukru we krwi nie będzie gwałtownie wzrastał i spadał. Ponadto, jeśli przyzwyczaisz swój organizm do małych i regularnych dostaw energii, nie będzie on musiał od razu magazynować kalorii z posiłków w postaci tłuszczu, ponieważ wkrótce znów zapewnisz mu kolejną dawkę.

3.Pozwól sobie czasami na coś ekstra

Rygorystyczne diety zazwyczaj przerywane są przez niepohamowaną ochotę na zakazany produkt np. słodycze czy fast food. Aby temu zapobiec pozwól sobie czasem na to na co masz ochotę. Pamiętaj jednak, aby jeden smakołyk nie przerodził się w nieskończoną ucztę. Jeśli będziesz wiedziała, że możesz sobie od czasu do czasu pozwolić na małe odstępstwo od diety to nie będzie ono aż tak Cię kusiło.

4.Pamiętaj o ujemnym bilansie energetycznym

Choćbyś odżywiała się samymi zdrowymi produktami ale w dużej ilości przekraczającej Twoje zapotrzebowanie energetyczne to nie uda Ci się schudnąć. Aby zachować ujemny bilans kaloryczny oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne a następnie odejmij 200-300 kalorii, to pozwoli Ci zrzucić zbędne kilogramy w zdrowy sposób.

5.Wprowadź pewne zmiany w żywieniu na stałe, aby później łatwiej utrzymać nową wagę

Niektórzy uważają, że bycie na diecie nie jest wcale takie trudne, najgorsze jest utrzymanie wagi. Jest to duży problem, ponieważ wymaga wprowadzenia pewnych zmian w naszym żywieniu na stałe. Wracając do swoich nawyków sprzed diety możemy łatwo zaprzepaścić osiągnięty cel przez efekt jo-jo. Aby temu zapobiec wprowadź zasadę regularnych posiłków oraz spożywanie warzyw owoców i pełnoziarnistych produktów na stałe. Pamiętaj również o spożywaniu kalorii według własnego zapotrzebowania i odpowiedniej dawce aktywności fizycznej.