Czas czytania: 2 minuty

Jak to jest, że kiedy dowiadujemy się o kaloryczności jedzenia cyferki te są w stanie zmienić nasze nastawienie do jedzenia, samopoczucie  oraz odbierają nam radość z poznawania nowych smaków? Dlaczego dla niektórych liczby, znajdujące się w tabelach kalorycznych są ważniejsze od rozsądku i przyjemności płynącej z jedzenia? Jeśli odnajdujesz w tych pytaniach część siebie to koniecznie sprawdź nasze 5 powodów, które przedstawiamy poniżej, aby przestać liczyć kalorie i uwolnij się od cyferek!

1.Kaloria kalorii nie jest równa

Zawarte w tabelach kalorycznych oraz zamieszczonych na opakowaniach produktu kalorie nie odzwierciedlają 100% wartości kalorycznej produktu. Jest to ilość szacunkowa, przez doliczanie się kalorii ich dodawanie i odejmowanie komplikujesz sobie tylko życie. Kaloria pochodząca ze słodyczy lub fast foodów nie jest tak samo przetwarzana w naszym organizmie jak ta pochodząca z warzyw, owoców lub pełnoziarnistych produktów. Dlatego ważniejsze od tego ile kalorii spożywasz jest rodzaj oraz składniki odżywcze zawarte w pożywieniu.

2.Dzięki temu schudniesz

Liczenie kcal powoduje niepotrzebny stres dla naszego organizmu, a stres jak wiadomo utrudnia odchudzanie. U ludzi rezygnujących z liczenia kcal często obserwuje się utratę kilogramów ze względu na naturalne przyspieszenie metabolizmu, który przy spożywaniu niskiej liczby kcal zwalnia.