Czas czytania: < 1 minute

Twoje usta wymagają natychmiastowego nawilżenia i regeneracji? Znów zapomniałaś posmarować je pomadką ochronną przed wyjściem na mróz? Sprawdź jak uporać się z tym problemem szybko i skutecznie !

1.Peeling

Na początku musisz pozbyć się nieestetycznych suchych skórek z ust , wykonaj peeling cukrowy. Łyżeczkę cukru zmieszaj z łyżeczką oliwy z oliwek lub innego oleju. Masuj usta aż będą gładkie.  Możesz również użyć szczoteczki do zębów w celu złuszczenia naskórka, jednak nie zyskasz wtedy dodatkowego nawilżenia.

2.Miód

Nałóż grubą warstwę miodu kilka razy dziennie na usta, trzymaj aż do wchłonięcia. Miód działa nawilżająco i ochronnie na nasze usta a także przyspiesza ich regenerację.

3.Oliwa z oliwek

Doskonale sprawdzi się jako szybkie nawilżenie spierzchniętych ust, posmaruj usta cienką warstwą i trzymaj do wchłonięcia. Oliwa z oliwek zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe a także witaminę E, które zapewnią regenerację, odżywienie oraz nawilżenie ust.

4.Jogurt naturalny

Nakładając jogurt naturalny na usta zapobiegniesz dalszemu pękaniu ust uelastyczniając skórę. Jogurt zawiera proteiny mleczne, które doskonale nawilżają i regenerują nasze usta.

Pamiętaj!

Zawsze przed wyjściem z domu nawilżaj usta pomadką ochronną, stosuj ją również jako bazę pod szminki, które mogą nadmiernie wysuszać nasze usta. Dobra pomadka powinna zawierać w składzie naturalne oleje, witaminę E oraz lanolinę lub wosk pszczeli. Unikaj oblizywania ust na mrozie, sprawdzaj składy pomadek, ponieważ niektóre mogą zawierać alkohol w składzie oraz pamiętaj o zdrowej zbilansowanej diecie. Niedobór niektórych witamin może powodować powstawanie zajadów oraz wysuszenie naszej skóry.