Czas czytania: 2 minuty

Podczas odchudzania i dobierania odpowiedniej diety, marzymy o zgrabnym, smukłym ciele, wiele osób jest przekonanych, że nie osiągniemy tego efektu bez ciężkich ćwiczeń. Jak zyskać zgrabne uda mimochodem?

To w jakich częściach odkłada nam się tkanka tłuszczowa jest głównie uwarunkowane genetycznie. Wygląd naszych nóg przede wszystkim zależy od kondycji naszych mięśni. Tkanki tłuszczowej nie można pozbyć się punktowo w określonych partiach ciała, jeżeli chcemy osiągnąć jędrne i smukłe uda musimy zmniejszyć ogólną liczbę tkanki tłuszczowej.

Większość kobiet zwiększając siłę nóg podczas ćwiczeń obawia się zwiększenia masy mięśni w tym obszarze i co za tym idzie masywnych ud. Przyrost tkanki mięśniowej u kobiet następuje bardzo wolno i nie ma się czego obawiać.

Aby pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej powinniśmy zadbać o właściwy bilans kaloryczny.

uda1

W każdych warunkach możemy wykonywać proste ćwiczenia, dzięki czemu uzyskamy smukłe i jędrne uda bez wysiłku. Staraj się zastąpić windę schodami, wolny spacer zamień na szybki, energiczny marsz, wysiądź z autobusu bądź tramwaju 2 przystanki wcześniej i pokonaj tą trasę pieszo.

Po prysznicu bądź kąpieli wykonuj masaż przyrządem z wypustkami. Ugniataj i łap palcami obwisłe fałdki, wykorzystaj także działanie zimna, które rozbija grudki tłuszczu, oblewaj uda i pośladki chłodną wodą podczas naprzemiennego prysznicu. Uda możesz również masować kostkami lodu.

Staraj się w wolnych chwilach napinać mięśnie pośladków, możesz robić to w pozycji siedzącej jak i stojącej.

Unikaj siedzenia, w pracy rób sobie krótkie przerwy i staraj się wspinać na palce, dzięki czemu nie doprowadzisz do osłabienia mięśni i ich napięcia.