Czas czytania: < 1 minute

Ćwiczenia fizyczne to doskonały sposób na poprawę wyglądu naszej sylwetki oraz samopoczucia. Podczas treningu intensywnie się pocimy, nasza skóra wytwarza również większą ilość sebum. Dodatkowo narażamy naszą skórę na zanieczyszczenia, wszystko to może powodować powstawanie trądziku oraz zaskórniaków nie tylko na twarzy ale i całym ciele. Jak przygotować skórę do treningu, aby nie niszczyć jej podczas ćwiczeń?  Sprawdź  nasze porady!

  1. Dobrze oczyszczaj skórę przed treningiem. Postaw na regularne złuszczanie naskórka, przynajmniej raz w tygodniu. Przed wysiłkiem fizycznym dodatkowo myj skórę żelem oczyszczającym. Absolutnie nie ćwicz mając na twarzy makijaż! Podkład lub puder mogą przyczyniać się do powstawania niedoskonałości na naszej skórze, mieszając się podczas ćwiczeń z naszym sebum oraz zanieczyszczeniami. W trakcie treningu do przecierania twarzy możesz używać np. chusteczek nawilżanych. Koniecznie po treningu powinnaś również oczyścić skórę biorąc prysznic. Na twarz użyj żelu antybakteryjnego, możesz również zastosować go na skórę ciała dotkniętego trądzikiem np. plecach, ramionach, dekolcie. Pamiętaj o użyciu lekkiego kremu nawilżającego po zastosowaniu takiego żelu, ponieważ może on wysuszać naszą skórę.
  2. Włosy związuj w kucyk tak, aby nie przeszkadzały Ci podczas ćwiczeń. Polecane jest również zaplatanie włosów w luźny warkocz. Pamiętaj, że nasza skóra głowy również poci się i wytwarza sebum, dlatego myj włosy po każdym treningu. Używaj lekkich odzywek, pamiętaj o dokładnym ich spłukaniu, w innym wypadku mogą powodować swędzenie skóry głowy.
  3. Przyczyną powstawania niedoskonałości może być również nieodpowiedni strój do ćwiczeń.  Nasz strój powinien być wykonany ze specjalnej tkaniny, która będzie pomagała w odprowadzaniu potu z naszej skóry oraz zapobiegnie rozwojowi bakterii. Bardzo dobrze w tej kwestii sprawdzają się tkaniny z włóknem srebra. Po treningu zdejmij strój do ćwiczeń i weź prysznic a następnie załóż czyste ubranie.

Stosując powyższe porady trening będzie korzystny nie tylko dla Twojej sylwetki ale również i skóry!