Czas czytania: 2 minuty

Ciągle chce Ci się jeść? Po posiłku już obmyślasz co przygotujesz na następny? Sprawdź, dlaczego wciąż myślisz o jedzeniu i odczuwasz głód !

1.Nie masz czasu na jedzenie!

Praca, szkoła lub domowe obowiązki pochłaniają Cię do tego stopnia, że nie masz czasu na jedzenie. Kiedy jednak znajdziesz wolną chwilę trudno Ci zaspokoić głód, który narastał w ciągu dnia. Jeśli robimy sobie zbyt długie przerwy między posiłkami, nasz organizm nauczony, że wkrótce może znów zabraknąć dla niego jedzenia chce najeść się na zapas! Dlatego pomimo obfitego posiłku po długiej przerwie bez jedzenia nadal jesteś głodna i jesz dwa razy więcej !  Zmień to wprowadzając regularne posiłki do swojego planu dnia np. co 3-4 godziny.

drozdzowka

2.Jesz byle co i byle gdzie!

W pośpiechu wpadasz do pierwszego lepszego sklepiku lub baru szybkiej obsługi i zjadasz bezwartościowy posiłek pełen tłuszczów trans, cukru i pustych kalorii. Fast food, słodycze lub inne mało wartościowe przekąski pozbawione są witamin, minerałów i błonnika przez co Twój organizm pomimo, że przed chwilą zjadłaś posiłek domaga się jeszcze jedzenia.