Czas czytania: < 1 minute

Brwi to pewnego rodzaju rama dla naszych oczu, powinny być odpowiednio podkreślone i mieć łagodny kształt dopasowany do naszego typu urody. Poniżej przedstawiamy trzy sposoby jak to zrobić!

1.Zagęszczamy

Aby optycznie zagęścić zbyt rzadkie brwi użyj kredki w kolorze jasnego brązu (dla blondynki) lub ciemnego brązu (dla brunetki). Precyzyjnie domaluj kilka kresek między naturalnymi włoskami, pamiętaj aby jednak linie nie były zbyt ostre i wyraziste, liczy się naturalny efekt. Po uzupełnieniu brwi kredką przeczesz je grzebykiem lub dołączoną gąbeczką,aby uzyskać delikatniejszy look.

2.Podreślamy

Jeśli Twoje brwi z natury są już gęste a wymagają jedynie delikatnego podkreślenia użyj cieni do brwi. Nie muszą być to te specjalne wystarczy, że będą w kolorze jasnego bądź ciemnego zimnego brązu. Przy pomocy cienkiego pędzelka nałóż małą ilość cienia na brwi a następnie rozetrzyj. Zazwyczaj do cieni przeznaczonych do malowania brwi dołączony jest wosk, który przyciemnia lekko brwi oraz je ujarzmia. Jeśli jednak nie masz profesjonalnych cieni do brwi możesz nanieść na brwi odrobinę wazeliny lub bezbarwnej pomadki ochronnej, efekt będzie podobny.

3.Ujarzmiamy

Kiedy nasze brwi są już wyraziste ale wciąż brakuje im odpowiedniego kształtu, bardzo dobrze sprawdzi się do ich ujarzmienia żel do brwi. Zazwyczaj ma on kolor brązowy lub czarny, ten pierwszy jest polecany zdecydowanie blondynkom, drugi zaś brunetkom o ciemnej karnacji. Żel nakładaj dołączoną do niego szczoteczką, wewnętrzną część brwi lekko zaczesz do góry , zewnętrzne części  delikatnie wygładź. W ten sposób uzyskasz bardzo naturalny wygląd oraz subtelnie podkreślone brwi nadające wyrazistości Twojemu spojrzeniu.