Czas czytania: < 1 minute

Podążanie ślepo za trendami może skończyć się wpadką stulecia lub dodać nam skutecznie lat. Jeśli nie jesteś perfekcjonistką w makijażu te nowości lepiej sobie odpuść!

Posklejane rzęsy

To chyba największa kontrowersja tegorocznych trendów w makijażu. Zawsze  rozdzielane z największą dokładnością i precyzją teraz mają być grube i posklejane. Uważaj bo możesz osiągnąć efekt starego tuszu z grudkami na rzęsach  oraz pajęczych nóżek.

Blade usta

Nieudolne próby naśladowania tego trendu mogą skończyć się trupimi ustami. Poprawnie wykonany powinien sprawiać wrażenie aksamitnego płótna, nieumiejętnie zaś może sprawić wrażenie białej jak ściana chorej dziewczynki.

Niestaranny makijaż

Tutaj możemy podziękować makijażystom za odrobinę luzu jaki nam pozostawili , jednak to co prezentują na wybiegach wykonane niewprawioną ręką może być totalną katastrofą. Taki makijaż może sprawiać wrażenie niechlujstwa i po prostu zaniedbania. Kiedy postanowisz nonszalancko zostawić sobie lekko ubrudzone tuszem oko lub nie do końca pomalowane usta zastanów się czy to nie wygląda zbyt śmiesznie.

Kreska nad załamaniem powieki

Jeden z najsilniejszych trendów tej jesieni, na wybiegach zachwyca w domowym zaciszu może jednak niewłaściwie wykonana przerażać. Wyglądem może przypominać drugą brew, które przypomnijmy w tym sezonie i tak są wyraziste. Lepiej postaw na delikatną rozmytą kreskę w załamaniu powieki wykonaną cieniem do powiek.

Sprawdź jak wykonać makijaż dla opadających powiek:

Makijaż dla opadających powiek