Czas czytania: < 1 minute

Wystarczy używać go regularnie by ograniczyć wizyty u lekarzy. Tani i skuteczny wzmacnia serce, odporność, poprawia sylwetkę i samopoczucie. O kim mowa? Oczywiście ruch! To on posiada wielką uzdrowicielską moc. Już 30 minut regularnej aktywności fizycznej poprawia koncentracje, dotlenia mózg, wzmacnia mięsień sercowy, leczy nadciśnienie i choroby kręgosłupa.

Aby zrzucić zbędne kilogramy i odzyskać pewność siebie potrzebny jest lekki wysiłek na odpowiednim tętnie. Lepiej ćwiczyć regularnie po 30 – 45 minut niż raz w tygodniu katować się morderczym treningiem. Masa mięśniowa jest także dużo cięższa od tłuszczu dlatego zamiast obsesyjnie stawać na wadzę weź do ręki centymetr i zmierz obwody swojego ciała.

Spacer dla zdrowia

Ruch jest bardzo wskazany osobom chorym na cukrzyce, działa podobnie do insuliny. Aktywność fizyczna zwiększa zużycie glukozy i powoduje jej spadek we krwi.

Zalety 30 minutowego marszu

27 % – zmniejszenie ryzyka udaru mózgu

40 % – zmniejszenie ryzyka wysokiego ciśnienia

50 % – zmniejszenie ryzyka zachorowania na raka piersi

60 % – zmniejszenie ryzyka zachorowania na raka jelita grubego

Serce jak dzwon

Codzienny spacer poprawia elastyczność naczyń krwionośnych, wzmacnia układ krążenia oraz obniża poziom złego cholesterolu. Aktywność fizyczna zapobiega też tworzeniu się zakrzepów, które są szczególnie niebezpieczne dla naszego zdrowia. Najlepsze dla naszego serca są ćwiczenia dotleniające aerobowe, np. trucht, szybki marsz, nordic walking, pływanie.

Żegnamy żylaki i pajączki

Sprzyja im nieodpowiednia dieta oraz brak ruchu. Przeciętny Polak wiele godzin spędza na siedzeniu oraz staniu w bez ruchu co skutkuje ciężkimi nogami i w przyszłości żylakami. Podczas ruchu pracują mięśnie łydek, które działają jak pompa wypychając krew ku górze. Po  męczącym dniu zafunduj nogom odpoczynek unieś je powyżej linii serca oprzyj o ścianę i trzymaj ok. 15 minut. Po opuszczeniu nóg wmasuj w nie żel z kasztanowca. W każdej wolnej chwili staraj się wspinać na palce oraz poruszać stopami.