Czas czytania: 2 minuty

U podstaw pielęgnacji K-beauty leży nawilżenie i ukojenie skóry. Biorąc pod uwagę te cele opracowywane  są wszystkie formuły i konsystencje koreańskich kosmetyków. Składniki takie jak kwas hialuronowy, algi, ekstrakty naturalne najlepiej czują się w środowisku wodnym. Skutkuje to konsystencjami lekkimi, żelowymi – idealnie nadającymi się do tego aby stosować je na zimno, czyli prosto z lodówki.

Schłodzony krem pod oczy, np. CLIV z kwasem hialuronowym ( i ze specjalną końcówką do masażu) https://www.hebe.pl/cliv-nawadniajacy-krem-pod-oczy-20-ml-000000000000390502.html,  nie tylko zadziała odmładzająco, liftingująco na skórę, ale również zmniejszy opuchnięcia i tzw „worki pod oczami”. Z kolei lekkie, żelowe ampułki, takie jak bazująca na wąkrocie azjatyckiej ampułka Pure Heals https://www.hebe.pl/pureheals-wygladzajaco-ujedrniajaca-serum-ampulka-do-twarzy-z-wakrotka-azjatycka-90-30-ml-000000000000310429.html  nałożona na skórę „na zimno”, z lodówki, jeszcze szybciej złagodzi podrażnienia (np. posłoneczne) i ukoi skórę. Przykładem kosmetyków wprost stworzonych do tego, aby przechowywać je w lodówce i stosować bezpośrednio po wyjęciu z niej są maski w płachcie oraz płatki pod oczy. Najlepszym tego przykładem jest chyba najpopularniejsza w Korei Południowej maska w płachcie NMF marki Mediheal, https://www.hebe.pl/mediheal-nawilzajaca-maska-w-plachcie-do-twarzy-27-ml-000000000000502886.html,  w której składniki aktywne, sama płachta i niska temperatura działają w pełnej synergii dostarczając skórze w 15 minut turbo nawilżenia, ujędrnienia i relaksu. Aby dodatkowo zadbać o cienką, delikatną skórę wokół idealnie sprawdzą się hydrożelowe Płatki pod oczy marki KIMOCO Young z ekstraktem z arbuza i aloesu https://www.rossmann.pl/Produkt/Maseczki-i-platki-pod-oczy/Kimoco-Young-platki-pod-oczy-hydrozelowe-nawilzajaco-odswiezajace-z-ekstraktami-z-arbuza-i-aloesu,2031144,13053, oczywiście również podane na chłodno z lodówki.

Na koniec ważna informacja ! :- ) od 29 czerwca do 10 lipca wszystkie kosmetyki koreańskich marek w promocji w Hebe do – 40 %.

Źródło: Materiały prasowe