Czas czytania: < 1 minute

W walce z cellulitem najważniejsza jest regularność, działaj na wszystkich frontach a efekt zobaczysz już wkrótce. Poznaj słabe strony cellulitu i pozbądź się go raz na zawsze!

Codzienna dawka ruchu

Cellulit nienawidzi intensywnego ruchu, który poprawia krążenie krwi i limfy. Najskuteczniejsze w walce z pomarańczową skórką są ćwiczenia aerobowe, które przyspieszają oddech i bicie serca. Staraj się jak najwięcej maszerować, zrezygnuj z windy, już po piętnastominutowej codziennej gimnastyce możesz uzyskać super efekty.

Masaż i kosmetyki antycellulitowe

Kosmetyki z wyciągiem kofeiny, alg czy guarany poprzedzone masażem, pobudzą mikrokrążenie i przyspieszą spalanie tłuszczu. Najlepiej wcierać je w skórę dwa razy dziennie tuż po kąpieli bądź porannym prysznicu. Skórę masujemy zawsze od kostek po talię.

Rozsądna dieta

Pamiętaj, że głodówki w walce z cellulitem nie są dobrym rozwiązaniem. Uboga dieta spowolni przemianę materii, a organizm zacznie oszczędzać energię w postaci tłuszczyku. Swoją dietę uzupełnij w błonnik, brokuły, jaja, buraki oraz banany. Najskuteczniejsza będzie dieta 1500 kcal.

Body care collage. Healthy lifestyle concept

Profesjonalne zabiegi w gabinecie

Sprawdzą się idealnie podczas zmagania z ciężkim i rozległym cellulitem, ujędrnią ciało oraz pobudzą do działania układ krwionośny. Zabiegi należy powtarzać raz w miesiącu.

Gotowe do wypowiedzenia wojny pomarańczowej skórce? Do dzieła!