Czas czytania: 2 minuty

Chcesz wygładzić i oczyścić swoje ciało? Nierównomierny kolory skóry spędza ci sen z powiek? Wypróbuj nasze skuteczne przepisy na domowe peelingi. Zyskasz nie tylko jędrną i gładką skórę ale także pożegnasz się z wzrastającymi  włoskami.

Peeling kawowy – polecany osobom borykającym się z problemem cellulitu

2 łyżki fusów z kawy

łyżka oleju

3 łyżki zmielonego cynamonu

Całość składników dokładnie wymieszać, masować ciało peelingiem przez ok 10 minut od łydek w kierunku serca, po czym spłukać letnią wodą. Cynamon ma działanie rozgrzewające i wygładzające, dzięki czemu nasza skóra będzie sprężysta.

peelinghPeeling cukrowy bądź solny – dla wszystkich typów skóry

4 łyżki cukru bądź soli

ulubiony żel do ciała

łyżka miodu

Składniki mieszamy na jednolitą masę i masujemy nim ciało do rozpuszczenia się kryształków cukru. Po tym zabiegu nasza skóra będzie idealnie gładka i nawilżona, zyska dodatkowo promienny wygląd.

Peeling z otrębów – dla szarej skóry pozbawionej blasku

2 łyżki otrębów owsianych

2 łyżki jogurtu naturalnego

łyżka miodu

Mieszamy ze sobą całość składników i nacieramy nimi ciało. Skórę masujemy przez ok 10 minut, po czym zmywamy pozostałości wodą. Peeling świetnie oczyści naszą skórę usuwając z niej martwy naskórek, nasza skóra odzyska blask i naturalny koloryt.

Nasze ciało dzięki regularnym peelingom odzyska sprężystość, oczyści się i wygładzi, w połączeniu z dietą stracimy dodatkowe cm z problematycznych miejsc. Pomocny w domowych peelingach może być także korund (minerał będący tlenkiem glinu) występuje jako zmielony proszek, wystarczy dodać go do ulubionego żelu bądź balsamu i mamy gotowy peeling.