Czas czytania: 2 minuty

Starasz się dbać o włosy i pielęgnujesz je z najwyższą starannością, ale wciąż efekty są marne? Marzysz o pięknych i zadbanych włosach, ale wciąż są one niesforne i przesuszone? Sprawdź, jakie błędy możesz popełniać i nawet nie zdawać sobie z tego sprawy!

  1. Suszysz włosy na całej długości

Niestety gorące powietrze z suszarki skutecznie niszczy Twoje włosy nawet, kiedy bardzo o nie dbasz pielęgnując kosmetykami z wysokiej półki. Suszenie nie jest kategorycznie zakazane podczas drogi ku pięknym włosom, ale powinnaś zastosować kilka sprytnych sztuczek, aby jak najmniej im szkodzić. Po pierwsze najlepiej, kiedy strumień gorącego powietrza będziesz kierowała od góry w odległości ok. 20 cm od włosów. Końcówki włosów pozostawiaj do naturalnego wyschnięcia, ponieważ to one są najbardziej narażone na uszkodzenia. Włosy wyrastające z głowy chroni nasze naturalne sebum, natomiast końcówki są bezpośrednio narażone na gorące powietrze. Jeśli się wyjątkowo spieszysz możesz zminimalizować uszkodzenie końcówek nakładając na nie serum silikonowe lub naturalny olejek.

  1. Stosujesz kosmetyki do stylizacji włosów z alkoholem

Gumy, żele do stylizacji, lakiery lub pianki niestety często w swoim składzie posiadają wysuszający alkohol. Często stosujesz je do utrwalenia fryzury? Narażasz tym samym swoje włosy na codzienne uszkodzenia, które owocują później puszeniem się, łamaniem, zmatowieniem oraz ogólną złą kondycją Twoich włosów.

  1. Lubisz ciasne upięcia

Nie służą one jednak Twoim włosom, osłabiają cebulki włosów i mogą wzmagać ich wypadanie. Najlepiej, na co dzień wybieraj luźniejsze upięcia np. warkocz lub kucyk. Pamiętaj także o masowaniu skóry głowy przynajmniej kilka razy w tygodniu to wzmocni cebulki włosów, poprawi ukrwienie skóry oraz przyspieszy ich wzrost.

  1. Zbyt agresywnie myjesz włosy

Dotyczy to zarówno sposobu ich mycia jak i używania mocnego szamponu oczyszczającego. Kiedy myjesz włosy staraj się, aby szampon nakładać na skórę głowy, łodyga włosa jest bardziej delikatna, dlatego skutecznie oczyścić może je sama piana spływająca z czubka głowy. Na co dzień sięgaj również po delikatne szampony nieposiadające w składzie silnych detergentów czyszczących, które lubią przesuszać nasze włosy oraz przyczyniać się do ich łamliwości.

  1. Zapuszczając włosy unikasz fryzjera

Kiedy zapuszczasz włosy każdy centymetr cieszy Cię i na samą myśl o fryzjerskich nożyczkach kiwasz przecząco głową? Niestety, kiedy Twoje końcówki włosów są rozdwojone to żaden cudowny olejek ich nie sklei i konieczne będzie ich obcięcie inaczej uszkodzenia będą szły wyżej a włosy będą wyglądały na zniszczone oraz zaniedbane. Pamiętaj jednak, aby wybrać odpowiedniego fryzjera, który zrozumie Twoją prośbę o obcięcie tylko rozdwojonych końcówek.