Czas czytania: < 1 minute

W obecnych czasach uzyskanie idealnej figury to bułka z masłem, profesjonalne salony kosmetyczne prześcigają się w nowoczesnych zabiegach, które pomagają w uzyskaniu wymarzonej sylwetki. Zabiegi są wykonywane za pomocą specjalistycznych substancji i zaawansowanych technologii. Pozwalają na całkowicie usunięcie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, ujędrniają także skórę, niwelują cellulit i rozstępy. Nowoczesne zabiegi w przeciwieństwie do chirurgicznej liposukcji są małoinwazyjne, nie wymagają rekonwalescencji i są całkowicie bezbolesne.

 KRIOLIPOZA

Zabieg polegający na chłodzeniu i zamrażaniu komórek tłuszczowych. Na skutek chłodzenia lipidy, które wypełniają komórki tłuszczowe zwiększają swoją objętość i uszkadzają błony komórkowe, w następstwie czego  tłuszcz jest wydalany z organizmu z innymi produktami przemiany materii. Do osiągnięcia wymarzonych rezultatów wystarczy jeden zabieg. Pierwsze efekty widoczne są już po upływie 2-3 tygodni. Pełne rezultaty możemy zaobserwować po 3 miesiącach. Podczas jednego zabiegu możemy liczyć na utratę 25 % grubości warstwy tłuszczu. Przeciwwskazaniami do zabiegu są zaburzenia krążenia oraz choroby wątroby i nerek.

ULTRADŹWIĘKI

Zabieg wykorzystujący fale ultradźwiękowe,  które rozbijają i upłynniają tkankę tłuszczową. Pełne rezultaty terapii widoczne są p upływie paru tygodni. Terapia jest całkowicie bezpieczna i łagodna, w zależności od urządzenia pozwala na utratę do 7 cm w obwodzie. Ultradźwięki nie wskazane są kobietą w ciąży oraz osobom cierpiącym na schorzenia wątroby i nerek.

LIPOLIZA INIEKCYJNA

Zabieg polegający na podaniu serii zastrzyków z substancjami, które powodują rozpad komórek tłuszczowych. Zabieg jest niezwykle komfortowy. Przeszkolony lekarz wprowadza przygotowany roztwór fosfatydylocholiny i deoksycholatu za pomocą igły i strzykawki w tkankę podskórną. Wkłuć jest tylko kilka.Lipolizę zazwyczaj wykonuje się etapowo. Efekty widoczne są po ok. 3 tygodniach od pierwszego zabiegu. W celu osiągnięcia zamierzonych efektów wskazane jest wykonanie 4 zabiegów co 2 tygodnie.

Skuteczność zabiegów zwiększy stosowanie kremów wyszczuplających oraz odpowiednia dieta i aktywność fizyczna.