Czas czytania: 2 minuty

Po zimie Twoje włosy straciły blask, źle się układają, końcówki zaczęły się rozdwajać i potrzebują solidnego odżywienia? Zacznij już dziś przywracać je do życia przy pomocy prostych zabiegów regeneracyjnych!

Mocne uderzenie

Jeśli masz problem z przesuszonymi włosami szybkie nawilżenie zapewni im olej nałożony na 2-3 godziny. W zależności od stanu Twoich włosów możesz nałożyć go od połowy długości włosów lub na same końcówki. Pamiętaj, że olej nałożony na całe włosy od nasady może wzmagać ich przetłuszczanie się. Jak przeprowadzić taki zabieg? Nic prostszego! Wystarczy, że na zwilżone włosy lub nawet suche nałożysz olej w ilości około jednej łyżki. Dla lepszego efektu możesz nałożyć razem z olejem na włosy glicerynę roślinną (dostępna w sklepach z półproduktami) lub żel aloesowy. Twoje włosy zyskają solidne nawilżenie, wzmocnienie, blask oraz elastyczność. Nałóż na głowę ręcznik, aby substancje odżywcze mogły lepiej wniknąć w głąb włosów. Alternatywą dla olejowania jest nakładanie na włosy kremu o naturalnym i bogatym składzie, ta metoda sprawdzi się u osób, których włosy nie przepadają za nakładaniem oleju. Dzięki temu, że krem zawiera w swoim składzie również inne substancje odżywcze efekt wzmocnienia i nawilżenia włosów będzie zauważalny równie szybko jak w przypadku nakładania oleju.

Pielęgnacja na co dzień

Nie wystarczy, że od czasu do czasu zapewnisz włosom zabieg nawilżenia i odżywienia z olejem w roli głównej. Należy pamiętać także o ich pielęgnacji na co dzień. Do mycia włosów wybieraj delikatniejsze szampony, nie zawierające silnych detergentów w składzie. Nakładaj odżywkę zawsze po umyciu włosów a bardziej skoncentrowaną maskę minimum raz w tygodniu. Suszenie włosów ogranicz, a z prostownicy najlepiej zrezygnuj przynajmniej na czas regeneracji włosów. Zabezpieczaj końcówki swoich włosów serum silikonowym lub olejem naturalnym np. z pestek śliwek lub moreli.

Czasami lepiej sięgnąć po nożyczki

Pamiętaj, że nie każde włosy da się zawsze zregenerować na całej długości. Jeśli nawet po odpowiedniej, bogatej pielęgnacji stan Twoich włosów nie jest zadowalający rozważ obcięcie końcówek. Może kilka centymetrów mniej na głowie sprawi, że Twoje włosy nabiorą wigoru.