Czas czytania: 2 minuty

Każdego ranka staczasz bój ze swoimi włosami? Są szorstkie, zaplątane nie dadzą się rozczesać? Sprawdź jaka jest przyczyna kłopotów z Twoimi włosami, może popełniasz, któryś z najczęściej występujących błędów w ich pielęgnacji.

1.GORĄCY NAWIEW POWIETRZA

Gdy suszysz włosy suszarką otwierasz łuski włosa, które następnie się strzępią. Tracą wtedy naturalną ochronę i wnikają w jego strukturę drażniące substancje. Skutkiem takiego zabiegu jest brak połysku i elastyczności włosa. Staraj się unikać suszarki, gdy już musisz jej użyć odczekaj minimum kwadrans od umycia włosów, odciśnij je w papierowym ręczniku i susz chłodnym strumieniem powietrza.

2.ZBYT MOCNE I SILNE SZAMPONY

Niektóre składniki szamponów są silnymi detergentami, które nadmiernie wysuszają skórę głowy i włosy. Zawsze sprawdzaj etykiety produktów unikaj poniższych substancji:

  • Triethanolamine – substancja, która reguluje pH kosmetyków, może uczulać  i powodować podrażnienie oczu.
  • SLS – silnia substancja myjąca, która może powodować wysuszenie włosów i podrażnienie skóry głowy.
  • Methylo-,Propylo-,Ethylo-,parabeny – hamują rozwój bakterii w kosmetykach są silnie toksyczne dla organizmu.

wls

3.ZBYT SZYBKIE SPŁUKIWANIE ODŻYWKI

By aktywne składniki odżywcze zadziałały na strukturę włosa, potrzebne są minimum 2- 3 minuty. Raz w tygodniu stosuj silnie nawilżającą maskę nałóż czepek i trzymaj ją ok. 30 minut.

4. ŹLE DOBRANE SZCZOTKI

Stosujesz szczotki z plastikowymi bądź metalowymi ząbkami? Niszczą one Twoją strukturę włosa, tworząc mikrouszkodzenia co przyczynia się do rozdwajania końcówek. Do codziennego czesania włosów wybieraj szczotki z zaokrąglonymi ząbkami, bądź te wykonane z naturalnego włosia.

5.STOSOWANIE WCIEREK NA BAZIE ALKOHOLU

Preparaty do nacierania skóry głowy powinny składać się z samych naturalnych wyciągów roślinnych, alkohol silnie wysusza skórę głowy.

Sprawdź również:

Le Grand Salon – profesjonalne salony fryzjerskie