Czas czytania: < 1 minute

Chcesz zachować młodość na dłużej? Mieć gładkie i jędrne ciało? Oczyścić swój organizm i pozbyć się toksyn? Olejki zdobywają coraz większą popularność,posiadają właściwości odżywcze, relaksujące i rewitalizujące. Poznaj niezwykłą moc olejku arganowego.

Olejki zostały popularne za sprawą “Eliksiru młodości” czyli oleju arganowego. Wytwarzany jest z drzewa arganii żelaznej. Olej tłoczony jest na zimno, ma złotą barwę stąd też jest nazywany “Złotem Maroka”. Bardzo dobrze się wchłania w skórę, zawiera wysoką ilość witaminy E, która zwalcza wolne rodniki, chroni  czerwone krwinki oraz zmniejsza ryzyko schorzeń naczyń krwionośnych. Olej arganowy zawiera także niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3 i 6, występuje w dwóch rodzajach ciemniejszym (do gotowania) oraz jaśniejszym (zastosowanie kosmetyczne). Olej arganowy jest bardzo uniwersalny można nim smarować ciało i twarz, może być także stosowany do olejowania włosów, świetnie sprawdza się w przypadku przesuszonej skóry.

Foto 1

Olej arganowy należy przechowywać z dala od światła w temperaturze poniżej 18 stopni. Produkt jest także polecany dla alergików, zawiera również witaminę F , która łagodzi wszelkie podrażnienia. Olej arganowy ma niezwykle cenne właściwości dogłębnie nawilża i odżywia skórę, działa przeciwzapalnie, wzmacnia układ odpornościowy, zmniejsza ryzyko zachorowań na raka, jest pomocny przy reumatycznych schorzeniach stawów, niweluje i rozjaśnia rozstępy i blizny. Olej jest niezwykle wszechstronny , używany systematycznie może zdziałać cuda.