Czas czytania: 2 minuty

Modelki ze względu na specyfikę wykonywanej pracy muszą bardzo dbać o swoją urodę oraz figurę. Poznaj 5 nawyków, które pomagają modelkom utrzymać piękny wygląd oraz sylwetkę, to nie jest trudne!

1.Natura w kosmetykach

Kobiety pracujące w modelingu doskonale wiedzą, że natura nigdy ich nie zawiedzie, dlatego w swojej pielęgnacji sięgają często po kosmetyki z jak najbardziej naturalnym składem. Oleje naturalne, wyciągi roślinne, algi to w tym zawarte jest piękno. Ponadto modelki preferują raczej minimalizm kosmetyczny, wtedy występuje mniejsze prawdopodobieństwo uczuleń lub podrażnień.

2.Regularne małe posiłki

Spożywanie małych posiłków w regularnych odstępach czasu pozwala na szybsze i łatwiejsze trawienie, dzięki temu wzdęty brzuch lub problemy żołądkowe to naprawdę rzadkość w świecie modelek. Jeśli dostarczasz organizmowi odpowiednią dawkę kalorii co jakiś czas, nie musi on magazynować ich w postaci tkanki tłuszczowej i wykorzystuje je od razu.

3.Świeżość i witaminy na talerzu

Dieta modelek opiera się zazwyczaj na zdrowych produktach, tylko takie zapewniają bowiem piękną skórę oraz doskonałą sylwetkę. Świeże owoce, warzywa, pełnoziarniste prosukty, pełnowartościowe białko a do tego kilka sprytnych dodatków jak np. spirulina bogata w chlorofil i witaminy lub przyprawy takie jak kurkuma, chili, imbir wspomagające przemianę materii.  Bardzo ważnym punktem w ciągu dnia modelek jest również wypijanie odpowiedniej ilości wody mineralnej, która doskonale oczyszcza organizm z toksyn.

4.Regularne ćwiczenia

To z pewnością żadna nowina, ponieważ by utrzymać nienaganną sylwetkę modelki muszą poświęcać pewien czas w ciągu dnia na trening. Ważne jest jednak, aby wybrać ćwiczenia, które oprócz świetnej sylwetki zagwarantują nam sporą dawkę zabawy i odstresują nas. Dlatego modelki doskonale wiedzą, że tylko odpowiedni rodzaj treningu będzie przynosił rezultaty i satysfakcję. Joga, pilates, bieganie, ćwiczenia z ciężarkami, tabata, zajęcia judo lub kung-fu to tylko niektóre propozycje, które pokochały modelki.

5.Im mniej tym lepiej, czyli make up no make up

Obecnie tak popularny trend w makijażu jest znany modelkom od wielu lat, wiedzą one, że prawdziwe piękno nie warto ukrywać pod grubą warstwą kosmetyków kolorowych. Stawiając na minimalizm w tej kwestii nie katujesz swojej skóry, która pozostaje młoda i zdrowa na długi czas. Mascara, lekki podkład i błyszczyk to wszystko czego Ci potrzeba na co dzień!