Czas czytania: < 1 minute

Starasz się wprowadzać zmiany w swoim życiu, ale zazwyczaj Ci to nie wychodzi? Nie potrafisz wytrwać na diecie więcej niż kilka dni, ćwiczenia porzucasz jeszcze wcześniej, zmiana pracy to dla Ciebie nie lada wyczyn? Zacznij stosować się do metody „małych kroczków” a wkrótce osiągniesz sukces!

Kaizen jest to japońska filozofia, która polega na ciągłym doskonaleniu się za pomocą stosowania małych kroczków. Droga do sukcesu nie jest zazwyczaj krótka a my wprowadzając od razu duże zmiany w życiu często szybko z nich rezygnujemy.

Jak wprowadzić metodę Kaizen do swojego życia?

To proste! Wyznacz swój cel a następnie rozpisz krok po kroku jak chcesz go osiągnąć. Np., jeśli chcesz zerwać z nałogiem palenia odstawiaj po jednym papierosie dziennie, kiedy dojdziesz do jednego wypalanego dziennie papierosa porzucenie tego nałogu wcale nie będzie takie trudne. Jeśli pragniesz poprawić wygląd swojej figury i rozpocząć bieganie na początku wyrób w sobie nawyk codziennego ruchu. Zacznij od spaceru codziennie o tej samej porze, następnie możesz zamienić spacer na trucht aż zaczniesz swobodnie biegać. Kolejnym krokiem może być wydłużenie czasu biegu. Chcesz znaleźć lepszą pracę? Sprawdź, jakie oferty pracy najbardziej Cię interesują na rynku pracy a następne zacznij podnosić swoje kwalifikacje, aby móc starać się o dane stanowisko.

Każdy z nas z pewnością na swojej drodze napotka trudności i problemy, metoda Kaizen zakłada, że to właśnie one uczą nas cennego doświadczenia i dają nowe możliwości. Powinniśmy je traktować, jako wyzwanie, możliwość dalszego rozwoju i odkrywania nowych perspektyw. Pamiętaj, że nigdy nie jest za późno na zmiany, doskonalimy się przez całe życie i ciągle powinniśmy szukać nowych rozwiązań.

Metoda Kaizen, bliżej wszystkim znana, jako metoda małych kroczków, to świetny sposób na rozpoczęcie zmian w życiu, pogoda za oknem sprzyja naszemu dobremu nastawieniu do życia! Czy nie uważasz, że wiosna to idealny czas do podjęcia wyzwań, jakie sobie postawimy?