Czas czytania: 2 minuty

Czasami dopada nas w najmniej oczekiwanym momencie, czasami czujemy jego narastanie – ból głowy, potrafi skutecznie zniechęcić nas do działania i wykluczyć z normalnego funkcjonowania w życiu codziennym. Każdy go doświadczył, czasami łykamy tabletki przeciwbólowe i mamy problem z głowy, jednak nadmierne spożywanie tabletek nie jest dla nas zdrowym rozwiązaniem. Poznaj nasze sposoby na pozbycie się bólu głowy w sposób naturalny i skuteczny!

Kiedy przyczyną bólu jest stres…

Ból pojawia się zazwyczaj po jakimś stresującym, ważnym wydarzeniu lub wieczorem po całym dniu pracy. Najlepszym rozwiązaniem będzie odpoczynek, odprężenie i pozbycie się nagromadzonych złych emocji w ciągu dnia.

  • Filiżanka kawy, pomoże tylko jeśli ból głowy dopadł nas w godzinach rannych lub popołudniowych. Kofeina zawarta w kawie zmniejsza światło naczyń krwionośnych w mózgu co może wpłynąć na złagodzenie lub nawet pozbycie się bólu głowy. Ważne jest abyś nie stosowała tej metody w godzinach wieczornych, gdyż kofeina uniemożliwi Ci spokojny sen.
  • Rumianek pospolity pomoże nam w walce z bólem głowy, który dopadł nas w godzinach wieczornych. Delikatnie uspokoi, złagodzi ból głowy i ułatwi zasypianie.
  • Miłorząb i złocień maruna przyniosą ulgę w migrenie oraz bólu głowy wywołanym stresem. Zioła te poprawiają krążenie w naczyniach krwionośnych w mózgu dostarczając więcej tlenu.
  • Zimne okłady zastosowane na okolice czoła i skroni, pozwolą nam na szybkie pozbycie się bólu głowy i odprężenie.
  • Ciepła kąpiel z olejkami lawendowym, miętowym lub bazyliowym. Aromaterapia jest potwierdzonym badaniami sposobem na walkę z bólem głowy, który pobudza wydzielanie w naszym ciele endorfin eliminując ból oraz dyskomfort z nim związany.
  • Akupresura, czyli masaż i uciskanie odpowiednich miejsc na głowie, które poprawią krążenie limfy, pobudzą wydzielanie endorfin, co spowoduje pozbycie się bólu lub jego złagodzenie.