Czas czytania: 2 minuty

Na różnych etapach naszego życia często stawiamy przed sobą jakieś cele, wyzwania lub po prostu konieczne postępowania jak np. rzucenie nałogu. Każdy z nas jest człowiekiem i każdy z nas miewa gorsze i lepsze dni, chwile zwątpienia i zwykłego lenistwa. Jak wzmocnić swoją słabą „silną wolę” aby wytrwać w postanowieniu? Jakie metody  sprawią, że chwile zwątpienia nie wpłyną na nasze postępy? Przekonaj się jak przejść przez trudny moment w dążeniu do celu w 5 krokach!

1.Przypomnij sobie dlaczego to robisz!

Jest to bardzo znany i prosty sposób, aby przypomnieć sobie po co właściwie podjęliśmy jakiekolwiek kroki w celu realizacji naszych założeń. Najlepiej na początku swojej drogi napisz do siebie wiadomość, list lub zrób zdjęcie, które będzie odzwierciedlać Twoje myśli w chwili podjęcia decyzji o zmianach. W ciężkich momentach sięgaj po te informacje, sprawi to ,że na nowo odkryjesz swoje, być może chwilo zapomniane, motywacje.

2.Pamiętaj, że jeden błąd nie skreśla Twoich dotychczasowych poczynań!

Jest to pospolity powód przerywania większości diet, regularnej aktywności fizycznej lub nałogu. W przypadku tego ostatniego niestety konieczne będzie wznowienie terapii, ponieważ zazwyczaj jedno potknięcie powoduje lawinę kolejnych. Inaczej jest jednak z dietą lub ćwiczeniami, wtedy łatwiej jest nam wrócić na właściwy tor, jednak też wymaga to pewnego ukierunkowanego myślenia. W przypadku diety pamiętaj, że nasz metabolizm rozkładany jest na kilka dni a nie dokładnie na dobę. Jeśli jednego dnia zjadłaś więcej lub pozwoliłaś sobie na słodycze lub fast foody wystarczy zjeść mniej następnego dnia a zmiany w wyglądzie lub wadze nawet nie zauważysz. Za to niepodjęcie dalszej walki odbije się na pewno na Twoich dotychczasowych efektach oraz zniweczy cały wysiłek.