Czas czytania: 2 minuty

sol

2.Spożywasz za dużo soli

Jak Ci wiadomo nadmiar soli może zatrzymywać wodę w Twoim organizmie, kilogramy, które nie spadają mogą więc być nadmiarem płynów w nim nagromadzonych. Pamiętaj ,że liczy się nie tylko sól, którą dodajesz do jedzenia ale także ta ukryta w produktach gotowych, słonych przekąskach a  nawet słodyczach! Ogranicz spożycie soli, a potrawy doprawiaj najlepiej mieszanką ziół , potrafią one wydobyć smak potrawy jeszcze lepiej niż sól!

3.Za dużo ćwiczysz

Słyszałaś o przetrenowaniu? Twój organizm tez je czuje jeśli narzuciłaś mu rygorystyczną rozpiskę z codziennymi długimi treningami. Jeśli Twój organizm będzie odczuwał ciągłe zmęczenie zacznie wytwarzać kortyzol czyli hormon stresu , udowodniono ,że ma on bardzo duży wpływ na przyrost Twojej wagi! Z czasem pojawi się także frustracja i chęć porzucenia ćwiczeń, bo przecież nie przynoszą oczekiwanych efektów. Najlepiej rozplanuj sobie treningi tak aby mieć czas na odpoczynek, ćwicz co drugi lub trzeci dzień, z intensywnością dopasowaną do siebie. Nie próbuj od razu treningów dla zaawansowanych jeśli ćwiczysz dopiero od miesiąca, każdy organizm potrzebuje czasu aby się przystosować do regularnego wysiłku fizycznego.

4.Chorujesz

Niestety, są takie choroby, które skutecznie utrudniają lub nawet uniemożliwiają zrzucenie nam nadmiernych kilogramów to m.in. niedoczynność tarczycy, zespół policystycznych jajników , zespół Cushinga,  zaburzenia takie jak bezsenność, niedobór magnezu , menopauza i andropauza oraz zaburzenia odżywiania. Jeśli czujesz ,że przyczyny tycia lub utrudnienia w schudnięciu nie zależą od Ciebie skonsultuj się z lekarzem, tylko odpowiednie leczenie  jest w stanie zahamować postępowanie choroby.

5.Za bardzo ufasz licznikom kcal

Umówmy się, że liczniki spalonych kcal zainstalowane w urządzeniach do ćwiczeń (orbitrek, rowerek stacjonarny, bieżnia) zazwyczaj mają tendencję do zawyżania spalonych kcal. Nawet ten zainstalowany w Twoim zegarku może okazać się nie dość precyzyjny. Najlepiej od każdych spalonych kalorii odlicz 50%, bowiem aż o tyle zużytej energii potrafią nas oszukać te urządzenia. Takie błędne szacowanie kalorii może Cię także dotyczyć po skończonym intensywnym (Twoim zdaniem treningu), uwierz bardzo trudno spalić 600 kcal w 40 minut podczas domowego treningu.

Wyeliminuj te przeszkody i czerp radość z wykonanego treningu, podziwiając przy tym nadchodzące efekty!