Czas czytania: < 1 minute

Twoje włosy z natury są matowe i bez blasku? Marzysz o pięknych błyszczących włosach ? Nawet jeśli masz zdrowe włosy nie zawsze posiadają one naturalny blask, farbowanie włosów może na krótką metę przynieść zadowalający efekt ale wraz ze stopniowym wypłukiwaniem się farby stracą one właściwości zwiększonego odbijania światła. Jak zatem sprawić aby blask był nieodłącznym elementem naszej fryzury? Sprawdź kilka sprawdzonych domowych sposobów!

1.Oleje

Olejowanie włosów w widoczny sposób poprawia ich stan ale również wpływa na zwiększone odbijanie się światła od ich struktury. Wiadomo, że promienie światła lepiej odbijają się od gładkiej struktury dlatego ważne jest, aby zadbać o dobra kondycję włosów oraz zapobiegać ich zniszczeniu. Olej nakładaj na włosy 2-3 razy w tygodniu ma 2-3 godziny przed ich myciem.

2.Płukanka z octu jabłkowego, hibiskusa, cytryny lub piwa

Stosowanie płukanek zwłaszcza tych o kwaśnym odczynie ma za zadanie domknąć łuski włosa. Sprawia to, że włosy lepiej wtedy odbijają światło przez ich gładszą strukturę. Zazwyczaj szampony i odwyki, które stosujemy w pielęgnacji naszych włosów posiadają zasadowy odczyn, który ma odwrotne działanie jak kwaśny i rozchyla łuskę włosa.

3.Letnia woda

Jeśli nie masz czasu na przygotowanie odpowiedniej płukanki lub zapach niektórych z nich zniechęca Cię do ich stosowania możesz wykorzystać najprostszy sposób na dodanie blasku włosom. Po spłukaniu szamponu podczas mycia zastosuj do ostatniego płukania włosów letniej wody. Posiada ona podobną właściwość co płukanki, mianowicie pod wpływem obniżonej temperatury  łuski naszych włosów również się domykają.