Czas czytania: 2 minuty
woda

Rano

Po wstaniu z łóżka wypij szklankę wody z cytryną, która doskonale oczyści Twój przewód pokarmowy. Kiedy poczujesz już pusty żołądek zaserwuj sobie sok owocowy np. z pomarańczy, ananasa i jabłka. Pamiętaj aby taki sok sama wycisnąć w domu. Kupione w sklepie się nie liczą, zawierają dodatek cukru lub syropu glukozowo-fruktozowego, są także ubogie w witaminy i minerały.

W południe

Sięgnij po sok warzywno owocowy, użyj do jego przygotowania buraka, jabłka, marchewki i natki pietruszki.

Po południu

Pora na zielony sok młodości. Do przygotowania soku użyj ogórka, selera naciowego , szpinaku, kiwi, łyżeczki spiruliny oraz dla odrobiny słodkości  gruszkę.

Wieczorem

Ostatni sok wykonany powinien być w całości z warzyw. Do jego przygotowania możesz użyć kapusty, szpinaku, ogórka, marchewki, buraka, pomidora, spiruliny.

Jeśli 4 posiłki w ciągu dnia nie wystarczą możesz sięgnąć dodatkowo po jedną porcję soku, najlepiej warzywnego. Po takim dniu detoksu nie powinnaś od razu z marszu przechodzić do normalnych posiłków. Najlepiej będzie jeśli dzień „po” będzie podobny do dnia „przed” czyli postaw na lekkie posiłki i pij dużo wody. Taki dzień na pewno wspomoże Twój układ trawienny. Odciąży go oraz dostarczysz swojemu organizmowi sporą dawkę witamin, minerałów oraz błonnika, który zwiąże toksyny ułatwiając ich usunięcie z organizmu.