Czas czytania: 2 minuty

Święta to czas radości, spokoju i odpoczynku. Przygotowania do Świąt to jednak zazwyczaj całkowita odwrotność, w biegu kupujemy ostatnie potrzebne rzeczy, prezenty. Krzątamy się po domu sprzątając lub przygotowując wigilijne przysmaki. Poznaj 5 złych nawyków, które popełniasz przed oraz w trakcie Świąt a które odbijają się na Twoim wyglądzie i samopoczuciu!

1.Zostawiasz wszystko na ostatnią chwilę

Zazwyczaj nie planujesz sobie obowiązków jakie Cię czekają w trakcie przygotowań do Świąt, w konsekwencji fundujesz sobie zmęczenie, frustrację oraz niepotrzebne nerwy. Nie masz czasu na podstawową pielęgnację, posiłki też nie są zbyt wartościowe, bo przecież będzie na to czas w Święta!  W rezultacie na Twojej twarzy pojawiają się niedoskonałości, skóra staje się sucha i poszarzała.

2.Za bardzo się rozleniwiasz

Święta to czas, kiedy możemy odpocząć i zrelaksować się, spotkania rodzinne to długie biesiady przy zastawionym stole. Nie pozwól, aby Twoje ciało zbytnio się rozleniwiło, bo po Świętach powrót do rzeczywistości to będzie istny koszmar. Zamiast zalegać na kanapie, wyjdź na spacer, poćwicz trochę w domu. Spalisz nadmiar kalorii i poczujesz się lepiej.

3.Na siłę stosujesz nietrafione prezenty kosmetyczne

Nie każdy musi być znawcą naszego typu cery i znać jej potrzeby, dlatego jeśli kolejny raz dostajesz w prezencie nieodpowiedni krem dla Twojej skóry używaj go z rozwagą. Źle dobrana pielęgnacja może wywołać spore zamieszanie na Twojej skórze.

4.Rozpieszczasz się jedzeniem

Święta to zdecydowanie najlepszy czas na małe odstępstwa od diety, nie przekraczaj jednak granicy zdrowego rozsądku! Pamiętaj, że kalorie ze świątecznych przysmaków tak samo odkładają się w postaci tanki tłuszczowej na brzuchu, udach i pośladkach. Jeśli chcesz spróbować większej ilości przysmaków postaw na mniejsze porcje.

5.Nie odmawiasz sobie alkoholu

Nikt nie zabrania Ci wypicia lampki wina lub dwóch do obiadu ale pamiętaj o złych skutkach jakie wywołuje on w naszym organizmie. Alkohol odwadnia, dlatego nasza skóra traci blask a jego nadmierne spożywanie może powodować nawet szybsze powstawanie zmarszczek! Różnego rodzaju trunki z procentami mogą również powodować powstawanie niedoskonałości na naszej skórze oraz pękanie naczynek krwionośnych.