Czas czytania: 2 minuty

Większość z nas traktuje Nowy Rok jako coś nowego, początek czegoś innego. Skłania nas to do przemyśleń oraz  zachęca do tworzenia różnego rodzaju postanowień, mające wpływ na nasze zdrowie, wygląd lub całe życie.  Nowy Rok jako symbol rozpoczęcia nowej drogi jest znany ludzkości od dawna, stawianie sobie nowych wyzwań to już dla niektórych tradycja. Jak sprawić, aby nasze postanowienia urzeczywistniły się? Sprawdź nasze porady i w tym roku realizuj je wszystkie!

1.Wyznacz sobie realny cel

Najczęstszym błędem jaki popełniamy przy stawianiu sobie celu do zrealizowania jest ich nierealność, musisz mierzyć siły na zamiary. Nie schudniesz 30 kg w 3 miesiące, nie wyrzeźbisz idealnej sylwetki w miesiąc i nie znajdziesz nowej pracy w tydzień. Oczywiście zdarzają się wyjątki ale w przypadku szybkiej utraty kg idzie w parze z nią utrata zdrowia a w  przypadku szybkiego znalezienia pracy decyduje często nasz los i szczęście. Nasz cel powinien dokładnie sprecyzowany, ale ważne jest również wyznaczenie sobie drogi do tego celu a mianowicie środki jakie podejmiemy w celu jego realizacji.

2.Poczyń pewne kroki

Dieta od pierwszego? To zazwyczaj nie zdaje egzaminu, zmiany jakie musisz poczynić to w swoim nastawieniu i postrzeganiu jedzenia w przypadku diety lub papierosów, alkoholu lub innych używek w przypadku nałogu. Kiedy zaczynasz szukać pracy powinnaś zainteresować się np. zmianą wizerunku, sposobu mówienia lub zrobić dodatkowe kursy doszkalające.

3.Nie zadręczaj się

Nic tak nie psuje naszego pozytywnego myślenia jak porażka. Każdy jej doświadcza, traktuj ją jednak jak naukę i przestrogę ale nie katuj się ciągłym rozpamiętywaniem o niej. Kiedy popełnisz błąd nie rezygnuj ze swoich postanowień ale dąż do ich pełnej realizacji, pamiętaj zwyciężają tylko wytrwali.