Czas czytania: < 1 minute

Migdały to nie tylko sprawdzony sposób na zgagę i mdłości. Należą do najzdrowszych produktów świata. Zawierają w sobie mnóstwo magnezu, dzięki czemu łagodzą stres i nerwy. Migdały występują w dwóch odmianach gorzkich i słodkich. Słodkie można jeść samodzielnie, z gorzkich wytwarzany jest olej migdałowy. Spożywając gorzkie migdały narażamy nasz organizm na spożycie amigdaliny, która uwalnia śmiertelny cyjanowodór.

Migdały zawierają ok.20 % białka są świetną alternatywą dla osób będących na diecie wegańskiej. Pomimo cennych właściwości kryją w sobie także sporo tłuszczu dlatego zalecana dawka dzienna to 2-4 sztuki. Z migdałów możemy zrobić również pyszne mleko migdałowe, wystarczy dzień wcześniej zalać migdały przegotowaną wodą i na drugi dzień zblendować.

Spożywanie migdałów pomaga także wzmocnić odporność. Dzięki dużej zawartości cynku i witaminy B2, wpływają korzystnie na włosy, skórę i paznokcie. Najlepsze właściwości zachowują migdały spożywane w wersji surowej, smażone i prażone zawierają mniej substancji odżywczych.

Coraz częściej migdałów także używa się w kosmetyce. Najprostszy do wykonania jest peeling  migdałowy, który otrzymamy po zmieleniu garści migdałów. Możemy do niego dodać dowolny olej. Tłoczony na zimno, olejek ze słodkich migdałów to sprawdzony i skuteczny lek na rozstępy. Uelastycznia i nawilża suchą skórę.