Czas czytania: < 1 minute

Nasze stopy, chociaż stoi na nich cały nasz świat, często nie są traktowane z należytą godnością. Zapominamy o ich pielęgnacji  w codziennym natłoku obowiązków, nie wspominając o dobroczynnym masażu ,który potrafi zdziałać cuda z naszym zdrowiem.

Refleksologia co to takiego?

Jest to metoda masażu  uwzględniającego uciskanie w odpowiednich miejscach naszych stóp, taki masaż może mieć pozytywny  wpływ na nasze krążenie, problemy z gardłem lub nawet problemy trawienne. Dodatkowo jest to także idealny sposób na relaks i odprężenie.

Jak wykonywać masaż?

Masuj stopy w jednym punkcie okrężnymi ruchami za pomocą kciuka. Leczniczy rytuał powinien trwać, mniej więcej 5 minut na każdy punkt.

stopy

W złagodzeniu objawów biegunki pomoże uciskanie punktu na szczycie stopy(1), kiedy masz problem z zaparciami masuj punkty zaznaczone jako 2 na obrazku. Dolegliwości kobiece złagodzisz masując punkt 3.

W pozbyciu się toksyn oraz oczyszczeniu organizmu pomoże uciskanie punktów na środku stopy (4)

Wspomożesz swój układ krążenia masując obszar wokół punktu 5.Masaż ten stosuje się także w profilaktyce żylaków oraz udarów.

O zdrowie tarczycy oraz gardła zadbasz masując stopę w punkcie 6, stymulujesz tym prawidłową pracę tych narządów.

Uporczywy ból migrenowy oraz stres złagodzisz uciskając przestrzeń między paluchem a drugim palcem na podeszwie stopy (7). Masowanie tego obszaru działa relaksująco oraz pomaga w pozbyciu się sztywności karku.

Uciskanie palców od najmniejszego złagodzi ból zatok (8).