Czas czytania: < 1 minute

Czy zdarzyło Ci się kiedyś zajrzeć do lodówki i nic nie znaleźć sensownego do jedzenia? Czy wiesz, jak organizować przestrzeń w lodówce aby żywność była dłużej świeża? Zastosuj kilka naszych wskazówek i wprowadź ład i porządek w swojej lodówce !

Gdzie, co i jak przechowywać?

Górna półka

Tam znajdować powinien się nabiał (masło, śmietana, jogurty, sery, desery mleczne) oraz wszelkiego rodzaju domowe wypieki lub słodycze.

Środkowa półka

To miejsce dla wcześniej ugotowanego obiadu lub gotowych dań a także wędlin.

Najniższa  półka

Tutaj możesz ulokować surowe mięso oraz  ryby.

Pojemniki na dole

To świetne miejsce do przechowywania warzyw i owoców, nie przechowuj ich jednak w folii ani plastikowych opakowaniach, ponieważ szybko utracą swoją świeżość oraz zaczną gnić.

Drzwi lodówki

Jest to najlepsze miejsce dla jaj, są dostatecznie odseparowane od reszty jedzenia, pamiętaj ,że na skorupkach jaj mogą znajdować się bakterie z rodziny Salmonella. Tutaj będą dobrze się czuły także napoje, mleko oraz keczup, panuje tutaj odpowiednia temperatura do ich przechowywania.

Zamrażalnik

Przechowuj w nim żywność aby zachować ich dłuższą trwałość, pamiętaj jednak, że tutaj też czas upływa i nie mogą one leżeć w nieskończoność. Najlepiej wykorzystuj produkty zamrożone w przeciągu 3-4 miesięcy.