Czas czytania: 2 minuty

Codzienny stres i pęd życia odbierają Ci siłę? Nie możesz skupić się na niczym i wciąż chodzisz zła jak osa? Zmień to! Rozpoczynając z nami szybki kurs jogi, nauczysz się skutecznie radzić sobie ze stresem, rozdrażnieniem i złym samopoczuciem. Odnajdziesz wewnętrzną równowagę i spokój, nauczysz się prawidłowo oddychać oraz skierujesz swoje myśli na pozytywny tor.

Ćwiczenie przedstawione poniżej możesz wykonywać sama w domu. Potrzebne Ci będzie wygodne ubranie, nie krępujące Twoich ruchów oraz mata do ćwiczeń. Kluczem do sukcesu będzie mobilizacja i systematyczność, pamiętaj także aby dać sobie czas, nie wszystkie ćwiczenia mogą okazać się wykonalne dla Ciebie za pierwszym razem. Nie siłuj się ze swoim ciałem, precyzja przyjdzie z czasem.

Pozycje asan wykonuj nie wcześniej niż 2 godziny po posiłku. Przed wykonywaniem ćwiczeń wycisz się i skup na wykonywanych czynnościach, wtedy poczujesz korzyści płynące z pozycji asan.

zdj 14

Rozgrzewka

Stań prosto, wykonuj ruchy rozciągające raz na jeden bok raz na drugi. pamiętając o spokojnym oddechu nosem i wydechu ustami. Wykonuj ćwiczenie przez 30s.

Ćwiczenie 1

Przejdź do pozycji klęku podpartego, rób „koci grzbiet” z wdechem wyginaj kręgosłup podnosząc głowę do góry, patrz prosto. Z wydechem zaokrąglij plecy i schowaj głowę między ramiona. Rozciągasz w ten sposób mięśnie pleców. Powtórz 4 razy.

Ćwiczenie 2

Usiądź na piętach, ręce wyciągnij do przodu, twarz schowaj w ramionach, rozluźnij szyję i barki. Wytrzymaj w tej pozycji 15 s. powtórz 4 razy

Ćwiczenie 3

Stań prosto, złącz łopatki, otwórz dłonie, unieś wyprostowane ręce ku górze. Chwilę wytrzymaj w tej pozycji rozciągając ręce i plecy. Robiąc wydech, ugnij nogi w kolanach, mocno naciskając stopami na podłogę. Powtórz ćwiczenie 4 razy.

Ćwiczenie 4

Przejdź do pozycji klęku podpartego, unieś biodra wysoko do góry, stopy oprzyj na palcach. Głowę skieruj do środka, między ramiona, patrz na swoje stopy. Kiedy poczujesz się stabilnie w tej pozycji możesz powoli opuścić pięty na podłogę. Pamiętaj o spokojnym oddechu, wdech nosem wydech ustami. Powtórz tyle razy ile będziesz  w stanie.

Ćwiczenie 5

Wykonaj tzw. świecę, połóż się na plecach, nogi unieś do góry. Podeprzyj dłońmi biodra  i unieś je do góry. Wytrzymaj w tej pozycji 30s. Powtórz kilka razy.