Czas czytania: 2 minuty

Codzienny makijaż, kurz, spaliny samochodowe w powietrzu, substancje ropopochodne w kremach lub konserwanty a do tego często zła dieta to wszystko z czym zna co dzień zmaga się Twoja skóra twarzy. A Ty zastanawiasz się skąd kolejna krostka  i zatkane pory ? Każdy z Nas ma kiedyś urlop od pracy a Twoja cera? Kiedy ostatnio dałaś jej chwilę odpoczynku? Wakacje dla wielu z nas dobiegają już końca czas więc na wakacje dla naszej cery!

Zacznij od peelingu aby pozbyć się nagromadzonego martwego naskórka z twarzy. Może to być peeling drobnoziarnisty lub enzymatyczny w przypadku cery wrażliwej lub naczynkowej. Masuj skórę dokładnie, każdą część twarzy, wykonuj okrężne delikatne ruchy.

Po wykonanym peelingu nałóż maseczkę oczyszczającą, możesz wykonać ją samodzielnie, łyżeczkę jogurtu naturalnego wymieszaj z zawartością 3-4 kapsułek węgla aktywnego (dostępny w aptece) jogurt możesz zastąpić wodą demineralizowaną. Maseczkę trzymaj 15 minut. Jeśli posiadasz cerę naczynkową wypróbuj maseczkę ze startego jednego, średniego  jabłka z dodatkiem łyżeczki oliwy z oliwek i łyżeczki twarożku. Nałóż na twarz i trzymaj 20 minut. Posiadaczki cery wrażliwej do oczyszczenia twarzy mogą użyć okładu z zielonej herbaty. Zaparzone i odsączone cztery torebeczki herbaty połóż na twarz i trzymaj przez 20 minut. Jeszcze lepsze efekty uzyskasz używając  herbaty zielonej liściastej, jest jednak ona bardziej kłopotliwa przy nakładaniu na twarz.

Zrezygnuj z makijażu  przynajmniej na tydzień, jeśli nie jesteś w stanie całkowicie zrezygnować z makijażu zamień chociażby zwykły podkład na lekki krem BB, nie używaj pudru. Makijaż nawet ten delikatny zmywaj zaraz po przyjściu do domu. Używaj lekkiego kremu nawilżającego bez dodatku substancji ropopochodnych takich jak np. parafina. Wybieraj kosmetyki z naturalnym składem.