Czas czytania: 2 minuty

Jesienią i zimą zamiast myśleć o treningach bliżej Ci do wylegiwania się w łóżku pod ciepłym kocem z kubkiem herbaty? Nie masz ochoty ćwiczyć kiedy na dworze mróz? Sprawdź jak zmotywować się w tym ciężkim okresie do ćwiczeń, aby latem wyglądać zjawiskowo!

1.Włącz energiczną muzykę!

Nie tylko podczas ćwiczeń muzyka sprawi, że poczujesz większą siłę ale również może ona Cię zmotywować do wstania z łózka, kiedy na trening nie masz ochoty. Włącz muzykę zaraz po powrocie do domu i pozwól jej nastroić Cię do ćwiczeń !

2.Zaplanuj czas na trening!

Jeśli żyjesz w ciągłym pośpiechu i stresie nic dziwnego, że nie masz ochoty na dodatkowy wysiłek fizyczny. Wprowadź do swojego planu dnia odrobinę porządku i zaplanuj najważniejsze czynności, które musisz wykonać, w tym  ćwiczenia.

3.Ćwicz z przyjemnością!

A więc to co lubisz: aerobik, joga, pilates lub mocniejsze treningi takie jak tabata czy crossfit. Ważne jest, aby wykonywany trening przynosił Ci satysfakcję i sprawiał przyjemność. Tylko wtedy nawet w ciężkich chwilach będziesz miała ochotę znów poskakać w rytm muzyki!

4.Poczuj endorfiny szczęścia!

Podczas wysiłku fizycznego wytwarzane są w naszym organizmie endrofiny nazywane hormonem szczęścia. To one pozwalają nam czerpać największą radość z treningu, dlatego kiedy nie masz ochoty na trening zacznij od prostych ćwiczeń a wkrótce poczujesz szczęście, które nie opuści Cię jeszcze przez długie godziny po treningu.

5.Zadbaj o swój strój!

Żadna przyjemność ćwiczyć w wyciągniętych dresach lub szaro burych ubraniach sportowych, dodatkowo mała ilość miejsca wokół może skutecznie zniechęcać się do ćwiczeń. Do ćwiczeń zakładaj kolorowe, wygodne ubrania, które dodatkowo będą Cię motywowały oraz podkreślały efekty treningów. Jeśli nie masz dużo miejsca do ćwiczeń możesz zapisać się na siłownie lub wydzielić sobie odpowiedni kawałek do ćwiczeń tak, abyś miała swobodę ruchu. Drobny sprzęt do ćwiczeń taki jak ciężarki, hula hop czy tzw. „motylek” lub „agrafka” są bardzo pomocne w przypadku ograniczonego miejsca do ćwiczeń.