Czas czytania: < 1 minute

Istnieją diety odchudzające oraz zdrowotne, które pomagają nam przy różnych dolegliwościach, dlaczego więc nie wpłynąć dietą na nasz dobry nastrój? Poniżej przedstawimy produkty, które wpływają na nasze samopoczucie oraz pomagają zwalczać stres. 

Skomponuj swoją własną dietę szczęścia!

Jakie składniki powinna zawierać taka dieta?

  • Węglowodany złożone, które wolniej się trawią w naszym organizmie powodując stopniowe uwalnianie glukozy we krwi co zapobiega nagłemu wilczemu głodowi. Dostarczają również stale energię do naszego mózgu, gdzie wytwarzane są neuroprzekaźniki w tym serotonina, która poprawia nasz humor, zwiększa wytrzymałość na ból oraz mniejsza apetyt.
  • Witaminy z grupy B, są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego układu nerwowego, pomagają również zwalczać stres.
  • Magnez utrzymuje odpowiednie napięcie w komórkach nerwowych, sprawia, że jesteśmy bardziej odporni na stres i niepowodzenia.
  • Żelazo bierze udział w produkcji hemoglobiny a także pomaga w transporcie tlenu do wszystkich komórek naszego organizmu. Jego niedobór prowadzi do anemii, która objawia się osłabieniem, omdleniami oraz brakiem koncentracji.
  • Nienasycone kwasy omega-3 i omega-6 ich niedobór może mieć wpływ na obniżenie nastroju a nawet występowania depresji.