Czas czytania: 2 minuty

Długie i gęste rzęsy nadają oczom piękny wygląd, są obiektem pożądania niemalże każdej kobiety. Wraz z wiekiem rzęsy rosną coraz wolniej. Faza anagen (intensywny wzrost)  trwa od 2 do 3 tygodni. Po tym okresie następuje faza katagen, a po niej faza spoczynku telogen. W ostatniej fazie włoski zaczynają wypadać, i rosną nowe, cały cykl trwa ok. 4 miesiące. Na szczęście są sprawdzone i skuteczne metody na wydłużenie pierwszej fazy, dzięki czemu nasze rzęsy są dłuższe i gęstsze.

O rzęsy warto dbać każdego dnia i chronić je przed zniszczeniem. Olejek rycynowy na rzęsy to jeden ze sposobów, aby były one grubsze i ciemniejsze. Odbudowuję strukturę włosa, zapobiega ich wypadaniu, rozdwajaniu oraz wysuszeniu. Przywraca im niezwykłą gęstość i naturalny blask. Olej rycynowy pozyskiwany jest z nasion drzewa rącznika pospolitego. Pomimo tego, że jest to roślina trująca, dzięki odpowiedniej obróbce nie zawiera szkodliwych substancji.

Jak działa olejek rycynowy na rzęsy?

Stymuluje włosy do wzrostu i wydłuża te, które już posiadamy. Ponadto jego regularne stosowanie sprawia, że rzęsy stają się bardziej odporne na wypadanie. Olejek rycynowy w swoim składzie zawiera kwas tłuszczowy, który sprawia, że nasze rzęsy po jego zastosowaniu, regenerują i odbudowują się. Olejek możesz nadkładać za pomocą czystej szczoteczki po zużytym tuszu do rzęs. Staraj się, aby olejek nie dostał się do oczu, może je podrażnić. Do aplikacji możesz także wykorzystać patyczek higieniczny. Kuracje stosuj codziennie, przez min. 2 miesiące.

Okłady z oliwy z oliwek

Znana z kuchni oliwa z oliwek to kolejny przydatny środek naturalny do regeneracji rzęs. Oliwa z oliwek zawiera dużo witamin i substancji odżywczych, świetnie wspomaga porost włosków. Najlepsze efekty przyniosą regularne okłady z płatków kosmetycznych zwilżone w oliwie. Nakładaj je na zamknięte powieki i odczekaj 15 minut. Taki zabieg pozwoli skutecznie poprawić kondycje naszych rzęs.

Zielona herbata wzmocni rzęsy

Zielona herbata nie tylko wpływa pozytywnie na trawienie, ale również odnajduje się świetnie w kosmetyce. Idealnie oczyszcza cebulki włosów i stymuluje ich wzrost. Jak jej używać? Zanurz płatek kosmetyczny w naparze z zielonej herbaty i delikatnie wmasuj w rzęsy.

Co szkodzi rzęsom?

Doklejane sztuczne rzęsy osłabiają włoski, prowadzi to także do ich wypadania. Nie używaj także codziennie zalotki, stosowanie jej sprawia, że włoski stają się łamliwe. Rzęsy osłabia także nieumiejętne wykonywanie demakijażu np. zbyt energiczne pocieranie ich podczas zmywania tuszu.