Czas czytania: 2 minuty

Chcesz spalać kcal i rzeźbić sylwetkę za jednym razem? Ćwicz Body sculpt! Poprawisz swoją wytrzymałość i uzyskasz nową figurę. Trening ten opiera się na ćwiczeniach statycznych o średniej intensywności, powtarzanych w kilku seriach  i może go wykonywać nawet osoba początkująca.

Na czym polegają ćwiczenia?

W czasie treningu wykorzystywane są hantle, stepy, taśmy i piłki. Ćwiczenia polegają na wykonywaniu dużej ilości powtórzeń z odpowiednim obciążeniem dobranym indywidualnie. Tempo treningu jest umiarkowane co pozwala na dokładne i precyzyjne wykonywanie określonych czynności. Każdy trening rozpoczyna się rozgrzewką, która ma za zadanie przygotować nasze mięśnie do intensywnego wysiłku. Następnie przechodzimy do ćwiczeń podstawowych brzucha i pleców. Nogi oraz ręce rzeźbimy w następnej kolejności. Ćwiczenia kończące trening to rozciągające oraz relaksacyjne.

cwiczenie1

Jakie możemy uzyskać efekty?

  • Jędrna i wyrzeźbiona sylwetka
  • Wzmocnione mięśnie
  • Lepsza kondycja i wytrzymałość organizmu
  • Utrata zbędnych kilogramów
  • Poprawa samopoczucia

Dla kogo są przeznaczone ćwiczenia i czy można wykonywać je w domu?

Trening mogą wykonywać wszystkie osoby nie mające przeciwwskazań zdrowotnych do ćwiczeń. Zarówno osoby początkujące, średnio zaawansowane i zaawansowane odnajdą satysfakcję z wykonywania treningu body sculpt. Ćwiczyć możemy w domu ale będzie to wymagało od nas przygotowania kilku przedmiotów, które wpłyną na poprawne wykonywanie naszych ruchów. Obecnie bardzo dużo klubów fitness ma w ofercie trening body sculpt w atrakcyjnych cenach.