Czas czytania: < 1 minute

Ciągły pośpiech sprawia, że coraz częściej sięgamy po błyskawiczne dania gotowe. Są bardzo proste w przygotowaniu, wystarczy je tylko zalać wodą i gotowe! Tylko czy ta gra jest warta świeczki?

Zupki chińskie to niezaprzeczalnie sama chemia, nie przynosząca żadnych składników odżywczych. Makaron jest zrobiony z białej mąki, polepszaczy i spulchniaczy. Jeden z przeciwutleniaczy zawartych w zupce chińskiej jest wyprodukowany na bazie ropy naftowej.

Zupy chińskie przez swój niezdrowy skład trawią się w organizmie bardzo długo co często jest niebezpieczne i może prowadzić do poważnych schorzeń. Jedzenie błyskawicznych dań nie tylko szkodzi układowi trawiennemu ale także naszej skórze.

soup-313760_1280

Zawarte w sproszkowanych produktach sztuczne aromaty mają silne działanie trądzikotwórcze. Produkty błyskawiczne nie zawierają żadnych witamin, spożywamy je tylko dlatego by zabić głód. Często mylimy je ze zbilansowanym posiłkiem i ciepłą domową zupą. Zamiast niej sięgnijmy po kaszę bądź ryż i jajko. Z tych składników obiad przygotujemy znacznie szybciej i będzie o wiele bardziej pożywny.