Czas czytania: 2 minuty

Najpierw powinnaś określić stan swoich włosów. Czy są to włosy zniszczone, matowe, z rozdwajającymi się końcówkami, czy może zdrowe, ale cienkie i szybko przetłuszczające się? Każdy rodzaj włosów wymaga innej pielęgnacji jednak, aby zwiększyć ich objętość można stosować kilka sposobów, które sprawdzą się dobrze w przypadku każdego ich rodzaju!

Oczyszczanie włosów, powinnaś wykonywać odpowiednio częstotliwości przetłuszczania się Twoich włosów. Jeśli jednak wymagają one codziennego stosowania szamponu zastosuj kilka trików, które przedłużą świeżość Twoich włosów oraz dodadzą im objętości.

  • Używaj na co dzień delikatnych szamponów np. dla dzieci lub ziołowych, które nie posiadają w składzie SLS lub innych silnych detergentów.
  • Wypróbuj dodatek glinki białej do szamponu, glinka lepiej odtłuści Twoje włosy i sprawi, że staną się puszyste.
  • Szamponów z silniejszymi detergentami używaj raz lub dwa razy w tygodniu w celu dogłębnego oczyszczenia włosów.
  • Unikaj szamponów o konsystencji perłowej, wpływają na szybsze przetłuszczanie się włosów i sprawiają, że włosy są ciężkie i oklapnięte
  • Szampon w składzie powinien mieć znikomą ilość silikonów lub nie mieć ich wcale.
  • Podczas mycia włosów wykonuj peeling skory głowy mieszając łyżeczkę cukru z szamponem lub stosuj gotowe peelingi do skóry głowy dostępne w drogeriach.

Odżywiaj swoje włosy ale nie przeciążaj ich dużą ilością silikonów! Unikaj masek oraz odżywek o bogatej konsystencji, które zazwyczaj są wypełnione po brzegi silikonami, które nakładane na całą długość włosów wzmagają przetłuszczanie się ich. Wybieraj za to lekkie maski i odżywki zawierające naturalne składniki oraz wyciągi roślinne jak np. żeń-szeń, aloes, łopian. Możesz również wypróbować lekkie odżywki w sprayu lub piance, które sprawią, że włosy będą prezentowały się perfekcyjnie bez obciążenia ich.  Silikony za to nakładaj tylko na końce włosów jeśli masz problem z rozdwajającymi lub łamiącymi końcami, zabezpieczają one końcówki przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Odpowiednia stylizacja ma bardzo duży wpływ na nasze włosy oraz ich wygląd. Zapomnij o prostownicy lub lokówce! Przylegają one bezpośrednio do struktury włosa niszcząc ją bezpowrotnie. Jeśli marzysz o zdrowych włosach z efektem volume naucz się odpowiedniego ich suszenia. Strumień ciepłego powietrza powinien znajdować się mniej więcej 20 cm od włosów, nie przegrzewaj również swojej skóry głowy, ponieważ wzmaga to produkcję sebum. Susząc włosy wyciągaj je na grubej szczotce, aby były proste i odbite u nasady. Loki rób przy pomocy naturalnych metod bez użycia ciepła np. przy pomocy nawilżanych chusteczek. Inne pomysły na zrobienie burzy loków bez niszczenia włosów znajdziesz w artykule: 3 sposoby na…  loki bez użycia ciepła!

Stylizując swoją fryzurę zapomnij o dużej ilości lakieru, usztywniającego żelu lub gumy do włosów! Używaj jednego kosmetyku, który delikatnie utrwali, Twoją fryzurę bez obciążania jej.

Niekiedy w celu uzyskania objętości polecane są suche szampony, nie stosuj ich jednak zbyt często, ponieważ mogą powodować lub wzmagać wypadnie włosów.