Czas czytania: 2 minuty

Masz problem ze skórą mieszaną lub tłustą? Twoja skóra szybko przetłuszcza się co w konsekwencji prowadzi do błyszczenie się skóry? Sprawdź 5 sposobów, aby zmniejszyć wydzielanie sebum na twarzy i cieszyć się zdrową i zmatowioną skórą na długi czas!

1.Nie stosuj kosmetyków z alkoholem

Stosowanie kosmetyków z  alkoholem w składzie przynosi tylko krótkotrwały efekt, który z czasem może nawet  pogłębić problem przetłuszczającej się cery. Alkohol szybko wysusza naszą skórę i prowadzi do zwiększonej utraty wody z naskórka , wtedy gruczoły łojowe przekonane o niedostatecznym nawilżeniu skóry zaczynają produkować sebum ze zdwojoną siłą. Do przemywania twarzy używaj naturalnych i nawilżających hydrolatów np. z zielonej herbaty, oczaru wirginijskiego, szałwii lekarskiej, nagietka.

2.Siegaj po kremy nawilżająco-matujace

Zapewnią one odpowiedni stopień nawilżenia skóry dzięki temu nasze gruczoły łojowe będą „uspokojone” a składniki matujące takie jak np. siarka, cynk, krzemionka, witamina B3 zapobiegają nadmiernemu błyszczeniu się skóry. Kemy do cery przetłuszczającej się nie powinny zawierać parafiny ani jej pochodnych jak również wosków i dużej ilości silikonów.

3.Regularnie złuszczaj martwy naskórek

Stosowanie peelingów zapewni Twojej skórze dokładne oczyszczenie, odblokowanie porów oraz świeży i zdrowy wygląd. Martwy naskórek znajdujący się na naszej skórze może blokować ujścia gruczołów łojowych i prowadzić do powstawania niedoskonałości. Zabieg złuszczania możesz również przeprowadzić przy pomocy kwasów, pamiętaj jednak o środkach ostrożności jakie należy zachować przy tego typu kuracjach.

4.Pokochaj maseczki z glinką

Glinki mają właściwości absorbujące nadmiar sebum z naszej skóry, skutecznie ją oczyszczają oraz dostarczają składniki odżywcze. Maseczkę z glinką przygotujesz mieszając glinkę z hydrolatem oraz dowolnym olejkiem na gładką pastę. Pamiętaj, aby w trakcie przygotowywania maseczki nie używać żadnych metalowych rzeczy, ponieważ mogą wejść w reakcję chemiczną z glinką. Maseczka  nie powinna również całkowicie zasychać na naszej twarzy, dlatego spryskuj glinkę nałożoną na twarzy wodą lub hydrolatem.

5.Stosuj pudry oraz bibułki matujące

Sięgaj jednak po takie, które mają jak najbardziej naturalny skład, który nie będzie dodatkowo zatykał porów. Wypróbuj naturalny transparentny puder ryżowy lub bambusowy.