Czas czytania: < 1 minute

Zamiast sięgać po suplementy diety, wypróbuj ostrych i skutecznych przypraw, które przyspieszą Twoją przemianę materii i rozprawią się z tłuszczykiem. Przyprawy wzmacniają odporność naszego organizmu i są sojusznikami w walce z nadprogramowymi kilogramami.

Chili, imbir oraz czarny pieprz aktywują lipolizę, przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej i działają stymulująco na przewód pokarmowy, poprawiają krążenie, wspomagają trawienie oraz hamują apetyt.

Kapsaicyna

To ona jest odpowiedzialna za ostry, palący smak w ustach. Gdy chcemy się go pozbyć często sięgamy po wodę w której się nie rozpuszcza, rozprowadza ją tylko po całej jamie ustnej. Kapsaicyna rozpuszcza się w tłuszczach, więc gdy przesadzimy z jedzeniem papryczki chili sięgnijmy po szklankę mleka.

dried-herbs-748418_1280

Chili

Tabletki z wyciągiem z papryczki chili pobiły Hollywood nie bez przyczyny. Przyprawa przyspiesza przemianę materii i zmniejsza uczucie głodu. Te smukłe i niewinne na pozór papryczki skutecznie ułatwiają modelowanie sylwetki i redukcje już istniejących wałeczków tłuszczu.

Curry

Przyprawa z Indii, której główny składnik kurkuma zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Curry oprócz właściwości odchudzających ma także działanie przeciwzapalne i antynowotworowe.

Imbir

Jego niezwykłe właściwości odkryła nawet Angelina Jolie, która po ciąży zrzuciła zbędne kilogramy właśnie dzięki tej przyprawie. Imbir swój smak zawdzięcza substancji gingerol, świetnie pobudza krążenie i przyspiesza spalanie tłuszczu, dodatkowo pomaga w walce z cellulitem.

Pieprz

Dawniej uważany za przyprawę królów. Piperyna alkaloid w nim zawarty pobudza wydzielanie soków żołądkowych i przyspiesza metabolizm. Badania naukowe wykazały również, że regularne spożywanie pieprzu poprawia koncentracje i wchłanianie się cennych dla zdrowia substancji m.in. wit. B.