Czas czytania: < 1 minute

Woda różana to naturalny kosmetyk znany już od wielu lat, niestety w Polsce nie jest tak doceniana jak w innych krajach. Poznaj właściwości wody różanej i wprowadź ją do swojej pielęgnacji a na pewno nie pożałujesz!

Wpływ na cerę

Woda różana doskonale łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia, przywraca skórze jednolity wygląd oraz blask. Szczególnie polecana jest w przypadku trądziku, pękających naczynek oraz skóry dojrzałej. Woda różana posiada właściwości nawilżające oraz przeciwzapalne, możemy stosować ją w formie toniku, nie zaburza równowagę lipidową skóry i wspomaga funkcjonowanie jej naturalnego płaszcza ochronnego.

Kiedy po całym dniu spędzonym przy komputerze lub w środowisku zanieczyszczonym masz problem z opuchniętymi i zmęczonymi powiekami wystarczy, że na ok. 10 minut nałożysz na nie płatki kosmetyczne nasączone wodą różaną. Błyskawicznie zniweluje ona zmęczenie przywracając świeżość oraz komfort widzenia.

Ten uniwersalny kosmetyk doskonale sprawdzi się również w formie utrwalacza do makijażu oraz odświeżenia go. Kiedy spryskasz skórę wodą różaną przed nałożeniem makijażu będzie on trwalszy,  kiedy spryskasz twarz po wykonaniu makijażu zyska on na świeżości a makijaż lepiej się połączy ze skórą oraz ujednolici na skórze. W ciągu dnia możesz sięgać po wodę różaną w celu odświeżenia.

Wpływ na włosy

Kiedy chcesz wykorzystać cudowne właściwości wody różanej również na włosach możesz użyć ją w celu płukanki lub spryskać nią włosy przed nałożeniem oleju. Sprawi to, że włosy będą wygładzone, zdyscyplinowane oraz pełne blasku. Dodatkowo możesz stosować wodę różaną jako naturalne perfumy do włosów.

Wpływ na samopoczucie

Kiedy lubisz zapach róży koniecznie dodaj wodę różaną do kąpieli! Zapewni ona ukojenie dla Twoich zmysłów, odpręży i zrelaksuje.