Czas czytania: < 1 minute

Nikomu nie trzeba udowadniać że warto sięgać po kosmetyki przeciwzmarszczkowe. Dostarczają skórze wiele niezbędnych składników, nawilżają ją i zapewniają elastyczność. Kremy jednak to nie wszystko co trzeba jeszcze zrobić by zatrzymać młodość?

Wysypiaj się

Podczas snu nasza skóra się odpręża i znikają napięcia powodujące zmarszczki, dlatego rano budzimy się z gładszą cerą. Optymalna dawka snu dla człowieka to 7 -8 godzin .

Zmywaj makijaż

Do odpoczynku trzeba się porządnie przygotować. By skóra odpowiednio mogła się regenerować trzeba odblokować pory . Możemy to zrobić mleczkiem bądź płynem miceralnym. Demakijaż powinniśmy zakończyć tonikiem to pozwoli skórze odzyskać prawidłowe pH.

Uważaj na słońce

Promienie UVA uszkadzają włókna kolagenowe przez co skóra staję się szybciej wiotka i pojawiają się na niej zmarszczki . Używajmy kremów pielęgnacyjnych z filtrami SPF 15.

Ruszaj się

Aktywność fizyczna w dużym stopniu poprawia stan skóry. Zwiększa dopływ tlenu do organizmu a co za tym idzie przyspiesza krążenie, dzięki czemu komórki są lepiej odżywione.

Rzuć palenie

Nikotyna zwęża naczynia krwionośne i ogranicza wchłanianie się substancji odżywczych. Palenie niszczy również kolagen dlatego u palaczy szybciej powstają zmarszczki.