Czas czytania: < 1 minute

Włosy najczęściej elektryzują się zimą, spowodowane jest to ogrzewaniem w pomieszczeniach. Suche powietrze pozbawia kosmyków wody, przez co są lżejsze i przyciągają się do odwrotnie naładowanych cząsteczek. Im bardziej włosy są nawilżone tym mniejszy problem z ich elektryzowaniem.

Używaj kosmetyków z olejkami

Stosuj szampony, które są bogate w oleje i odżywcze substancje. Nie obciążą włosów, a mocno je nawilżą, unikaj za to kosmetyków z dodatkiem alkoholu. Staraj się zrezygnować z prostownicy i lokówek, bądź sięgaj po takie z jonizacją. Susz włosy chłodnym powietrzem. Pamiętaj o zabezpieczeniu włosów olejkiem, możesz rozprowadzić też krople na całości włosów, dzięki czemu je wygładzisz.

Domykaj łuski włosa

Włosy staraj się ostatecznie płukać w chłodnej wodzie, używaj kwaśnych płukanek np. z octu jabłkowego. Pamiętaj również o odpowiedniej szczotce, zrezygnuj z plastikowych akcesoriów, używaj szczotek z naturalnego włosia bądź z drewnianymi wypustkami.

Zadbaj o odpowiednią jakość powietrza

Ogrzewanie powoduje, że w mieszkaniu jest suche powietrze, zadbaj o prawidłową wilgotność, staraj się co najmniej raz dziennie wietrzyć pomieszczenia. Możesz, także zastosować stary sposób i położyć na grzejnikach wilgotne ręczniki.

Naelektryzowane włosy możemy szybko ujarzmić domowymi sposobami, najszybszy z nich to rozprowadzenie na kosmykach odrobiny kremu do rąk bądź balsamu do ciała. Możesz też sięgnąć po domową maskę z avokado bądź miodu.