Czas czytania: < 1 minute

W życiu każdej z nas zdarza się chwilowy nadmiar obowiązków lub nieprzespana noc. I chociaż na zmęczenie pomoże drzemka lub relaks w wannie to już widoczne oznaki zmęczenia takie jak podkrążone, opuchnięte powieki oraz nierówny koloryt skóry tak łatwo nie znika! Jak skutecznie zamaskować te niedoskonałości, aby móc cieszyć się pięknym wyglądem nawet w chwilach naprężonego grafiku? Sprawdź!

Pierwszym kosmetykiem, który pomoże Ci się pozbyć się zmęczonych i opuchniętych  oczu to płatki żelowe zastosowane pod oczy, przyjemnie ochłodzą tę okolicę oraz obkurczą naczynia krwionośne. W zmniejszeniu zasinienia może pomóc, krótki masaż opuszkami palców skóry wokół oczu.

Wykonując makijaż w pierwszej kolejności użyj dobrze kryjącego korektora w jasnym odcieniu pasującym do Twojej karnacji. Dobrze jeśli jest dodatkowo rozświetlający. Nałóż go na okolice oczu w kształcie odwróconego trójkąta. Makijaż maskujący oznaki zmęczenia powinien być dosyć jasny i skupiać się na rozświetleniu środkowej części twarzy. Najbardziej naturalny efekt uzyskasz wklepując korektor opuszkami palców, nakładając go pędzlem lub gąbeczką.

Na całą twarz nałóż podkład w jasnym odcieniu najlepiej posiadający drobinki rozświetlające, które doskonale będą odbijać światło odwracające uwagę od ewentualnych niedoskonałości.

Używając różu delikatnie muśnij nim policzki, aby dodać im naturalnego wigoru. Dobrze jeśli jego odcień jest dosyć chłodny, wtedy skóra będzie wyglądała na bardziej świeżą i wypoczętą.

Na powieki nałóż najpierw bazę a następnie  cienie w kolorze beżu lub jasnego brązu, dobrze sprawdzą się również jasny odcień szarości.

Dobrze wytuszuj rzęsy, oko wtedy wyda się większe i bardziej otwarte.

Pamiętaj, aby nie używać dużej ilości kosmetyków oraz ciemnych odcieni, ponieważ mogą one spotęgować efekt zmęczonej i poszarzałej skóry.