Czas czytania: < 1 minute

Chcesz, żeby Twoja skóra wreszcie odetchnęła z ulgą? Zobacz jakie grzechy popełniasz i  działasz na niekorzyść swojego ciała.

NIEREGULARNE NAWILŻANIE

Często zapominasz o regularnym nawilżaniu swojego ciała, wychodząc z wanny trzęsiesz się jak galareta i szybkim ruchem zakładasz piżamę. Zaniechanie nawilżania swojej skóry powoduje jej szybsze starzenie oraz utratę elastyczności. Gdy nie masz ochoty na wcieranie balsamu, użyj chociaż podczas kąpieli nawilżających olejków.

CZĘSTE ZŁUSZCZANIE

Peelingi są bardzo wskazane ale w nadmiarze mogą pogorszyć stan naszej skóry, szczególnie zbyt mocny i gruboziarnisty zdzierak. Wierzchnia warstwa naskórka chroni głębsze warstwy, zbyt intensywne złuszczanie osłabia ją a skóra jest bardziej podatna na podrażnienie i przesuszenie.

ZŁY DOBÓR KOSMETYKÓW

Na co dzień nie zastanawiamy się nad składem produktów do pielęgnacji ciała, stosując zwykłe mydło o odczynie zasadowym niszczymy ochronny płaszcz lipidowy naszej skóry a co za tym idzie staję się ona bardziej wrażliwa. Wybieraj produkty o odpowiednim pH, kremy i balsamy stosuj zgodnie z potrzebami swojej skóry, w przypadku suchej sięgaj po produkty nawilżające, gdy twoja skóra traci jędrność wybierz balsam ujędrniający, do skóry wrażliwej wybierz dermokosmetyk.

Young woman applying moisturizer on legs

DŁUGIE KĄPIELE

Długa kąpiel w gorącej wodzie? Która z nas tego nie lubi, ale musimy pamiętać, że takie wylegiwanie się prowadzi do naruszenia ochronnej warstwy lipidowej naszej skóry, która pozbawiona ochrony szybko wysusza się i traci elastyczność. Na co dzień staraj się brać szybki prysznic i stosuj naprzemienny masaż ciała raz ciepłą raz chłodną wodą. Kąpiel ogranicz do spędzenia w wannie 10-15 minut.