Czas czytania: < 1 minute

Każda z nas marzy o naturalnie rozświetlonej twarzy. Promienny blask sprawia, że nasza skóra wygląda młodziej i zdrowiej. Oto 5 sprawdzonych sposobów dzięki, którym twoja cera nabierze zdrowego kolorytu i odzyska swój promienny wygląd.

Peeling

Warto raz w tygodniu poświęcić czas na wykonanie peelingu, dzięki, któremu pozbędziemy się martwego naskórka i zyskamy zdrowy wygląd skóry. Peeling daje efekt gładkiej oraz zregenerowanej skóry. Wypróbuj domowy zabieg z cukru i soku ze świeżo wyciśniętej cytryny. Zmieszaj ze sobą 2 łyżki cukru i 4 łyżeczki soku, delikatnie masuj twarz okrężnymi ruchami przez ok.2 minuty, po czym spłucz letnią wodą.

Tonik

Wiele z nas zapomina jak ważne jest tonizowanie skóry. Tonik usuwa resztki zanieczyszczeń z twarzy oraz przywraca naszej skórze właściwe pH. Przemywaj codziennie twarz zwilżonym wacikiem z wodą różaną. Woda różana wspaniale odżywi nasza skórę, wygładzi ją i doda jej elastyczności.

Portrait of happy cheerful smiling young beautiful blond woman, outdoors

Maseczka

Stosuj ją raz w tygodniu, ujednolici kolor skóry i nawilży twarz. Zetrzyj na tarce średniej wielkości marchew i wymieszaj ją z żółtkiem jajka, jeśli maseczka jest za rzadka dodaj do niej trochę mąki. Papkę nałóż na twarz na 5 minut po czym spłukaj letnią wodą.

Rozświetlacz

Wypróbuj kosmetyków rozświetlających, stosuj pod oczy korektor, wewnętrzne kąciki oczu muśnij jasnym błyszczącym cieniem. Rozświetlacz stosuj na kości policzkowe, nałóż go także tuż pod łukiem brwiowym dzięki temu otworzysz optycznie oko. Używając rozświetlacza zachowaj umiar, może on powodować nadmierne świecenie się skóry.

Gotowa na skórę pełną blasku?