Czas czytania: 2 minuty

Każda z nas ma dni, kiedy nawet nie chce patrzeć w lustro. Każda z nas ma również takie dni, kiedy nic jej się nie podoba i wszystko idzie w złym kierunku. Możesz sprawić, aby takie chwile nie zdarzały się zbyt często lub nie pojawiały się w ogóle ! Jak? Oto 5 sposobów na wzmocnienie swojej samooceny i akceptacji siebie samej!

1.Ćwicz

Nawet niewielki wysiłek fizyczny ale za to regularny sprawia, że jesteśmy bardziej pewne siebie i odważniejsze! A to za sprawą świadomości, że robimy coś korzystnego dla naszego zdrowia i wyglądu. Nie musisz wyglądać jak modelka czy sportsmenka, liczy się to, aby być sprawnym i mieć jędrne ciało.  Dzięki regularnym ćwiczeniom wzmocnisz swoje mięśnie, dzięki czemu będziesz wyglądała szczuplej a Twoje ciało zyska znacznie na jędrności!

2.Codziennie jedz coś wartościowego

Już jeden zdrowy posiłek dziennie, potrafi sprawić, że będziemy czuły się lepiej i wyglądały lepiej! Posiłek w ciągu dnia, który zawiera witaminy i składniki mineralne a także zdrowe tłuszcze sprawi, że będziemy miały kontrolę nad swoim jadłospisem. Pamiętaj, że wystarczy jeden wartościowy posiłek ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyś całe swoje menu komponowała ze zdrowych składników!

3.Dbaj o siebie!

Jesteś swoją najlepszą przyjaciółką, dbaj o swoje zdrowie i urodę. Nie staraj się za wszelką cenę zmieniać tego co dało Ci natura, pielęgnuj i podkreślaj swoje zalety, nie przejmuj się wadami, każdy je ma.

4.Nie zaprzątaj sobie głowy błahostkami

Kolejna krostka na twarzy, niesforne kosmyki niedające upiąć się w piękną fryzurę czy odstający brzuszek to nie jest powód do zamartwiania się!  Możesz to zmienić poprzez pielęgnację lub ćwiczenia, nie każdy jednak musi być doskonały. Uwierz w swoje niepowtarzalne piękno i zacznij doceniać wyższe wartości. Pamiętaj, że to co my widzimy zazwyczaj w lustrze nie równa się z tym co inni w nas widzą.

5.Uśmiechaj się

Zapewne słyszałaś, że uśmiech działa jak magnes, przyciąga kolejne uśmiechy! Kiedy się uśmiechamy nasza Twarz się rozpromienia, oczy zyskują blasku i jesteśmy po prostu piękne!